“Cítili sme sa ako v koncentračnom tábore,“ hovorí jeden z fanúšikov Dukly, ktorý sa zúčastnil sobotňajšieho zápasu Corgoň ligy v Nitre.

Zdroj foto: bb.ultras.sk

Bez jedla, bez pitia, v sektore obohnanom ostnatým drôtom. V takej situácii sa ocitla skupinka futbalových fanúšikov Dukly Banská Bystrica počas zápasu v Nitre. Napriek tomu, že v sektore hostí nebolo zabezpečené občerstvenie, organizátori odmietli pustiť ľudí s vlastnými nápojmi. „Snažili sme sa so SBS dohodnúť, ale tá nám len arogantne povedala, že napiť sme sa mali doma. Kto išiel mimo sektor kúpiť niečo na pitie, tak si musel pri návrate  kúpiť novú vstupenku,“ opisuje podmienky jeden z fanúšikov.

Vrcholom bolo, keď sa po zápase prišli k sektoru hostí poďakovať hráči Dukly za podporu. Fanúšikovia, ktorí si chceli s nimi podať ruky museli dávať pozor na ostatný drôt, napriek tomu väčšina ostala so zalepenými rukami, lebo plot bol natretý lepkavou látkou.

„Od fanúšikov sa očakáva kultúrne správanie, my by sme boli radi, keby sa kultúrne správali aj organizátori. Poslali sme sťažnosť klubu FC Nitra a Únii ligových klubov, dúfame, že to nezapadne prachom,“ dodáva na záver priaznivec Dukly.