V sobotu uviedla skupina Eyes of Azrael svoje debutové CD naozaj originálnym spôsobom – nechala ho rozdupať svojimi fanúšikmi.

Minulý víkend sa klubom 77 ozýval hard-core, keď nové CD uviedli v piatok Madcult a následne v sobotu Eyes of Azrael. Druhí menovaní sa tešili z debutového albumu „Flowers“ a uviedli ho originálnym spôsobom ako sa na hard-core kapelu  patrí. Dav fanúšikov ho udupal v tradičnom „mosh pit“, čo je pre nezainteresovaných agresívny štýl tanca, kedy sa zúčastnení navzájom strkajú resp. skáču do davu. Po koncerte sme o krátky rozhovor poprosili bubeníka EoA Matúša „Dubáka“ Molitorisa:

Ako hodnotíš koncert?
Koncert bol neuveriteľný, úžasný, prekrásny, proste super. Vynikajúci fanúšikovia, ktorí boli našim motorom. Úžasná atmosféra s úžasnými ľuďmi.
Ako je možné, že ste sa už rok po sformovaní skupiny pustili do nahrávania albumu? Z kade ste mali dostatok materiálu?
Ako je to možné ? Neviem, proste všetci sme chceli  na sebe pracovať, mali sme inšpiráciu a spoločne nám to klape. V dobrom prostredí so super ľuďmi ide práca sama od seba, to však neznamená, že sme nemali hluché dni. Ale proste to šlo. Čiastočne sme využili nápady aj z predchádzajúcej kapely Die For All, avšak aj to sme komplet pozmenili. Materiál vznikal postupnou inšpiráciou, každodenným životom.
Deň pred vami uviedla v 77 nové CD aj kapela Madcult. Je to dôkaz toho, že hard-core resp. undergroundová scéna  v Banskej Bystrici žije?
Ťažko povedať či žije, určite sa nestráca a ma svoju kvalitu, avšak máme smolu, že nehráme mainstream. Tým pádom nemáme takú podporu ako popové formácie,  čo je na škodu, lebo veľakrát sa človek stretne s kvalitou práve v undergrounde a nie v rádiu, či v TV. Na druhej strane je pre nás šťastím, že sa okolo nás  motajú veľmi dobrí ľudia. Existuje Klub 77, ktorý výrazným spôsobom pomohol a pomáha mnohým bystrickým kapelám. Situácia by mohla byt lepšia, keby napríklad mesto poskytlo aspoň priestory, kde by kapely mohli hrávať resp. skúšať, tak ako to funguje v Prahe.
Ako to funguje v Prahe?
Neviem či to ešte stále tak je, ale na Palmovke, v škole, vytvorili priestor pre mladé kapely.  Museli sa samozrejme dodržiavať prísne pravidlá, hlavne čo sa týkalo majetku, aby nedošlo k jeho poškodzovaniu.  V týchto priestoroch mohli skúšať, hrať, jediné čo museli platiť, boli náklady na energie, čo sa rozpočítalo medzi všetky kapely.
Čo plánuje Eyes of Azrael v najbližšej budúcnosti?
Troška oddychu, aby sme naplánovali ďalšie koncerty, popracovali na nových pesničkách.  Od decembra by sme chceli opäť vyraziť za ďalšími koncertmi.