V stredu večer, o 20.00 h, po prvýkrát nastúpi hokejový tím ŠK UMB proti Gladiátors Trenčín. Ide o prípravný zápas vrámci Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL).

umb-gladiatorsTúto sezónu prebieha 1. ročník ligy, ktorej súčasťou je aj tím Gladiátors Trenčín. Pre našich je zápas veľmi dôležitý, nakoľko sa usilujú o zapojenie do EUHL od budúcej sezóny.

Tím ŠK UMB si od zápasu sľubuje najmä získanie prehľadu a reálneho obrazu o tom, či na takúto súťaž má z herného i organizačného hľadiska. Na rozdiel od medzifakultných zápasov, univerzitná liga už môže byť lákadlom aj pre širokú verejnosť. „Na tribúny pozývame preto nielen študentov UMB, ale aj Banskobystričanov. Zápasov v iných mestách sa zúčastňujú stovky divákov a vždy ide o kvalitný hokej a skvelú zábavu,“ povedal Milan Kyseľ, jeden z organizátorov.

Organizátormi podujatia, ktoré sa na zimnom štadióne v Banskej Bystrici uskutoční už v stredu 12. marca od 20.00 h, sú Univerzita Mateja Bela, Správa športových a telovýchovných zariadení mesta Banská Bystrica a EUHL. Príspevok na vstupné je vo výške jedného eura. Facebook stránku podujatia nájdete tu…