Bábkové divadlo na Rázcestí Vás na konci marca pozýva na divadelnú púť európskou históriou. A to dokonca v dvoch kolách.

Zalistuj si v Európe

Udalosťou, ktorá historické bádanie odštartuje, je divadelný kvíz Zalistuj si v Európe. Kvíz sa tematicky viaže k najnovšej inscenácii pre dospelých Európa v korešpondencii (premiéra: 17.11.2017). Na rozdiel od väčšiny rôzne zameraných kvízov, ktoré sú stále bohato organizované v rôznych sférach zábavného a kultúrneho priemyslu, nepôjde o klasickú vedomostnú súťaž. Mozgové závity hráčov a hráčok síce naštarujú otázky súvisiace s poznatkami, no zároveň pôjde o úlohy zamerané na pozornosť a kreativitu. Celý kvíz je poňatý interaktívnou formou šifrovacej hry a ponúka otázky a úlohy v štyroch kolách: História Európy (mýty a legendy), Osobnosti, Medzníky, Európske (ne)známosti. Posledné kolo odhaľuje tajomstvá, ktoré publikum nájde priamo v inscenácii. Kvíz sa uskutoční v utorok 27. marca o 19.00 h. Na víťazný tím čakajú vstupenky na predstavenie Európa v korešpondencii, ktoré môže využiť hneď na druhý deň!

Európa v korešpondencii

Druhé európske kolo sa uskutoční v stredu 28. marca o 19.00 h. Pozostáva z autentických výpovedí, spovedí, listových tajomstiev výrazných osobností Európy. Ide o ikony vedeckého, politického či umeleckého života, ktoré žili na tomto kontinente od polovice 19. storočia až do dnešných dní: Èmile Zola, Marie Curie Sklodowská, Hannah Arendt, Martin Heidegger, Winston Churchill, sestra Mária Faustyna, T. G. Masaryk, M. R. Štefánik, Jiřina Šiklová, S. H. Vajanský, Dežo Ursiny, Július Satinský… a mnoho iných. Divákov/čky upúta zaujímavý obsah ako aj netradičná, vizuálne pôsobivá forma. Režijné spracovanie Mariána Pecka rešpektuje významové kontrapunkty listov a protirečivosť dejín, autentické listové odkazy však interpretuje ako súčasné divadelné obrazy. V inscenácii účinkuje celý herecký súbor Bábkového divadla na Rázcestí.

Predstavením Európa v korešpondencii BDNR ukončí svoj marcový program pre dospelých a teší sa na Vás opäť v apríli.