Čistenie Laskomerského potoka 2011V banskobystrickej Škole u Filipa sa v pondelok 14. apríla začal Envirotýždeň. Keďže vo štvrtok sa začínajú veľkonočné prázdniny, Envirotýždeň bude pokračovať od stredy 23. apríla.

Envirotýždeň je v Škole u Filipa už tradíciou. Tento rok sa nesie v znamení Dobrodružnej cesty zdravých potravín. Od pondelka sa školáci venovali témam Potraviny a doprava, Potraviny a voda, Potraviny a naše zdravie, Potraviny a odpad a tiež súťažili o ŠUFácky prírodný koktejl.

Po prázdninách sa zamerajú na ekologické verzus komerčné poľnohospodárstvo. V piatok 25. apríla sa v priestoroch školy uskutoční Regionálny piknik orientovaný prioritne na lokálne potraviny a produkty.

Každý rok počas aprílového Envirotýždňa, škola v spolupráci so Združením rodičov a priateľov školy, organizuje akcie zamerané na čistenie oblasti Laskomerskej doliny. Tento rok sa v Laskomerskej doline bude brigádovať v sobotu 26. apríla.

Deti zo Školy u Filipa na Envirofilme 2012Príroda je samozrejmou súčasťou života v škole. Nielen v zmysle teoretickom, v rámci environmentálnej výchovy, ale najmä v zmysle zážitkovom. Environmentálne aktivity ako aj školy v prírode majú svoje stále miesto v školskom kalendári.

Envirotýždeň v Škole u Filipa je tiež súčasťou podujatí, ktoré ku Dňu Zeme (22. apríl) organizujú rezortné organizácie Ministerstva životného prostredia SR v spolupráci s ďalšími partnermi vo viacerých mestách a na rôznych miestach Slovenska.