A máme za sebou prvý deň nového banskobystrického Embargo festivalu. Druhý deň, utorok 5. mája, budeme klopať na dvere. Lebo kto klope, tomu otvoria. Čaká nás aj zaujímavá diskusia (ne)Angažuj sa! a večerný koncert. To všetko v Záhrade CNK.

KTO KLOPE, TOMU OTVORIA – workshop, 15. hod.

Krst vzdelávacieho programu Kto klope, tomu otvoria (KKTO), ktorý v rámci štúdia na Sokratovom inštitúte realizuje študentka Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov UMB v Banskej Bystrici Zuzana Szabóová. Projekt je zameraný na odstraňovanie predsudkov a stereotypov zo spoločnosti. Je určený žiakom a žiačkam základných a stredných škôl a jeho súčasťou je Živá knižnica.

Vstup voľný. 

(NE)ANGAŽUJ SA! – diskusia, 18. hod.

Angažovať či neangažovať sa vo veciach verejných? Ako vyzerala vyzerá angažovanosť v minulosti a ako vyzerá dnes? O týchto a ďalších otázkach budú diskutovať:

Andrea Štulajterová – aktivistka, štatutárna zástupkyňa Občianskej cykloiniciatívy Banská Bystrica a aktuálne aj „mama“ Národnej kampane pre podporu environmentálnych druhov dopravy v našich mestách, ktorej cieľom je zlepšenie kvality životného prostredia.

Dorota Martincová – vyštudovaná politologička, pôsobí ako pracovníčka pre komunitný rozvoj. Je členkou o.z. Po schodoch, bola pri zrode Komunitnej záhradky Sásová a neustále sa snaží pracovať pre dobro v otázkach tolerancie, porozumenia a etického stravovania.

Andrej Findor – študoval politológiu a sociálne vedy na Univerzite Komenského v Bratislave, Stredoeurópskej univerzite v Budapešti a Univerzite v Bielefelde. Pracuje ako odborný asistent v Ústave európskych štúdií a medzinárodných vzťahov Fakulty sociálnych a ekonomických vied UK v Bratislave, kde sa venuje skúmaniu morálnych základov politických postojov, politickej komunikácii mimovládnych organizácií a experimentovaniu s prosociálnymi intervenčnými metódami.

Milan Lichý – lesný inžinier, ochranár, aktivista, banskobystrický lokálpatriot a mestský poslanec.

Diskusiu moderuje Rado Sloboda.

Vstup voľný!

MARTINA JAVOR & BAND + FÚZY MÚZY – koncert, 19. hod.

Utorkový večer v Záhrade CNK bude patriť bratislavskej pesničkárke Martine Javor a jej kapele ako aj prešovskej kapele Fúzy Múzy.

Vstupné: 5 € / študenti a dôchodcovia: 3 €