Festival Ekotopfilm – Envirofilm 2017 privíta v stredu v Banskej Bystrici cestovateľa a dobrodruha Petra Becka Ondrejoviča.

V Štátnej vedeckej knižnici (ŠVK) Peter Becko Ondrejovič uvedie svoju prezentáciu Fenomén Venezuela. Návštevníkom besedy priblíži prírodné krásy, lezecké a etnografické expedície ale tiež politickú a ekonomickú situáciu v tejto krajine plnej kontrastov, ktorú navštívil už viac ako tridsať krát. Na 11. ročníku festivalu Vysoké hory Nitra, ktorý sa konal v novembri minulého roku, získal Peter Becko Ondrejovič za prezentáciu Fenomén Venezuela Hlavnú cenu.

V stredu 24. mája, sa teda s charizmatickým cestovateľom, horolezcom, objavovateľom a veľkým milovníkom prírody Petrom Beckom Ondrejovičom môžete stretnúť v Banskej Bystrici. Beseda vo veľkej sále ŠVK sa začína o 17:30 hod.

Peter Becko Ondrejovič: Z vrcholu Auyan Tepui sa takmer dotkol neba

Barabášova Sloboda pod nákladom

V multikine CINEMAX pokračuje maratón premietania dokumentárnych filmov z celého sveta (od 15. do 22. hod.). Divákov v stredu zavedú na arktické súostrovie Svalbard, do nórskeho mesta Longyearbyen, do Indie, Bolívie aj Mongolska ale aj do hlavného mesta polárnych medveďov – kanadskej provincie Manitoba v Kanade a na ďalšie miesta Zeme. Aj do našich Tatier.

Filmom Sloboda pod nákladom jeho autor Pavol Barabáš (scenár, kamera a réžia, 2016) vzdáva hold nosičom, ktorí sa s krošňou na chrbte brodia v snehu, odolávajú búrke i víchrici a zásobujú vysokohorské chaty. „Odhaľme poznanie najstaršej generácie tatranských nosičov. Možno sa dozvieme niečo viac aj o vlastnom náklade a možno pochopíme, prečo v Tatrách ostali nosiči poslednými mohykánmi na európskom kontinente…“

Film Sloboda pod nákladom sa začína o 19. hod.

Program premietania filmov a sprievodných festivalových podujatí v Banskej Bystrici: www.envirofilm.sk.

Vstup na všetky festivalové podujatia je voľný!