960075_586126718077882_2045389565_nEKOdeň je sídliskový eko festival, ktorý organizuje Komunitné centrum Sásová v spolupráci s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami v priestoroch komunitnej záhradky. Podujatie je naplánované na 8. mája – deň víťazstva nad fašizmom.

Tak ako minulý rok, aj tento bude ráno patriť záhradnému tvoreniu, počas ktorého sa budú môcť návštevníci naučiť vytvárať rôzne alternatívne záhradné prvky ako vertikálne jahodovisko, či vypletané záhony. Pripravený bude aj bazár, ktorý bude otvorený pre všetkých, čo chcú predávať, kupovať, darovať, či vymieňať. Zároveň sú pripravené vzdelávacie semináre o bylinkách a aktuálnych ekologických otázkach, v spolupráci s organizáciami Envirofuture, Vlk a i.

Ako sprievodný program budú pripravené rôzne workshopy, tanečné worshopy, vystúpenia umelcov a umeleckých a tanečných zoskupení., prírodné hry pre deti a ochutnávka jedál s divnými rastlinami.

EKOdeň vznikol v komunitnom centre, kde sa stretávala skupina mladých ľudí s cieľom a chuťou niečo robiť. Veľa nápadov a podnetov ich viedlo k spísaniu projektu, cez ktorý získali peniaze cez grantový program Mládež v akcii. Jedným z plánov bol aj EKOdeň, ktorý tento rok realizujú už po druhý krát.

EKOdeň sa uskutoční 8.mája v priestoroch komunitného centra na Tatranskej ulici 10.