Jar je predo dvermi, ale balíček základnej výbavy bylinkára si môžete zakúpiť už teraz. A ani sa nenazdáme a po jari veľmi rýchlo príde leto. Preto dlho nerozmýšľajte a zapíšte svojich škôlkarov aj malých školákov do denného letného tábora plného spoznávania a bádateľských výprav.

Hlavným cieľom Ekocentra Malá líška je veda a výskum prírody, jej ekosystémov a životného prostredia. Tiež environmentálna, etická a globálna výchova, vzdelávanie a osveta pre všetky vekové skupiny, nevynímajúc šírenie myšlienok trvalo udržateľného života, uvedomelej skromnosti, zdravej výživy a zdravého životného štýlu. Organizované stretnutia s prírodou, rôzne kurzy, či denné tábory sú neoddeliteľnou súčasťou tohto výnimočného centra, ktoré opäť pre všetkých milovníkov prírody chystá množstvo príjemných akcií.

Kurz o liečivých bylinkách a plodoch našej prírody

Ekocentrum Malá líška otvára už tretí ročník celoročného Kurzu o liečivých bylinkách a plodoch našej prírody. Tešiť sa môžete na balíček základnej výbavy bylinkára, priebežné zasielanie popisov jednotlivých druhov a ich liečivých vlastností, možnosti použitia, ale aj recepty a videá. Čakajú na vás 3 výlety so spoločným zberom a ešte oveľa viac. Kurz začína 15. marca. Prihláste seba alebo odporučte kurz známym.

Bližšie informácie nájdete tu alebo píšte na e-mailovú adresu: ekocentrum@malaliska.sk.

Denné letné tábory pre najmenších, ale aj tých väčších nadšencov prírody

Zdá sa vám, že myslieť na leto je ešte priskoro? Nie, ak chcete pre svoje deti letné dni plné nezabudnuteľných zážitkov. V ekocentre je totižto niekoľko prírodovedcov, ktorí milujú prácu s deťmi a zo všetkého najradšej objavujú čaro prírody spolu s nimi. Táborový program je preto plný výletov do krásneho okolia Banskej Bystrice, hier, objavov a tvorenia. Okrem budovania pozitívneho vzťahu k prírode u detí podporujú spoluprácu, vzájomný rešpekt, tvorivosť aj vynaliezavosť, a tak zážitky a kamarátstva pretrvajú oveľa dlhšie ako jeden týždeň.

Denný letný tábor Za divočinou mesta je určený pre deti vo veku 6 až 11 rokov a prebiehať bude v dvoch turnusoch. Deti sa budú venovať poznaniu prírody a práci s prírodnými materiálmi našich predkov. Bližšie informácie nájdete tu.

Pre deti od 4 do 8 rokov je prichystaný interaktívny zážitkový program, v ktorom budú spoznávať a objavovať prírodu, ale aj nových kamarátov a samých seba. Pri hre si potrénujú zručnosť, zabavia sa a zažijú nové dobrodružstvá. Viac informácií o dennom letnom tábore Drobci v Ekocentre Malá líška nájdete tu.

Pre tých, ktorí svoje deti prihlásia a poplatok uhradia do 15. apríla je pripravená špeciálna zľava. Preto viac neváhajte a doprajte deťom skvelé letné dni za výhodnú cenu.