Hračky pre deti môžu byť dvojaké – jedny deti iba zabavia a tie druhé ich okrem zábavy aj niečo naučia. Prečo teda nezabiť dve muchy jednou ranou a nekupovať svojim deťom také hračky, ktoré im pomáhajú v ďalšom rozvoji. Ako tvrdil už Jan Amos Komenský „škola hrou“ je tou správnou cestou, ako u detí vzbudiť záujem, a keď ich správne vediete, tak ani predmet matematika sa pre nich nestane strašiakom. Všetko to záleží hlavne na vašom prístupe a motivovaní detí, aby sa učili hravou formou. Ako na to?

hracky edukativneSkvelým spôsobom sú edukačné hračky

Ak chcete deti niečo naučiť, skvelým spôsobom sú edukačné hračky. Prečo? Pretože vašim deťom pomáhajú zdokonalovať sa v rôznych oblastiach – zlepšujú ich jemnú motoriku, pomáhajú im používať analytické myslenie a pracovať na ňom, zoznamujú sa s číslami, písmenami a farbami, učia sa rozoznávať trojrozmerné tvary alebo si zlepšujú svoje sociálne schopnosti. Napríklad také puzzle pomáhajú deťom zlepšovať jemnú motoriku, logické myslenie a rozvíjať predstavivosť. Obľúbené spoločenské hry zase najčastejšie rozvíjajú analytické myslenie, trpezlivosť či koncentráciu.

Ako vyberať deťom hračky

Prvým pravidlom pri výbere hračiek deťom je to, že nikdy im nekupujte hračky, po ktorých ste túžili vy, keď ste boli mladý. Vždy urobte prieskum toho, po akej hračky deti túžia. Vždy im dajte na výber, nech vám povedia o niekoľkých hračkách, ktoré sa im páčia najviac a to finálne rozhodnutie potom urobíte vy. Nemusíte sa ani báť riadiť sa odporúčaniami o veku dieťaťa na hračke. Prečo? Pretože výrobcovia hračiek spolupracujú so špičkovými psychológmi, ktorí im poskytujú informácie o veku dieťaťa, pre ktoré je hračka vhodná. Kupujte interaktívne hračky, podporíte rozvoj vašich detí a pomôžete im naučiť sa analyticky myslieť, čo je v dnešnej dobe informačnej presýtenosti veľmi dôležité.