Tisport aréna – zrekonštruovaný banskobystrický zimný štadión, sa zmenil na jednu z najmodernejších arén v regióne stredného Slovenska. Po rozsiahlych rekonštrukčných prácach tak nebude slúžiť len hokejovým fanúšikom a klubu HC ’05 Banská Bystrica, ale aj ďalším kultúrno-spoločenským podujatiam.

Už v októbri to bude napríklad večer bojových zápasov MMA a thajského boxu DFN 8 a v novembri si na svoje prídu aj priaznivci dobrej hudby.

Oficiálna otváracia „GRAND OPENING“ celovečerná koncertná šou, konajúca sa v sobotu 5. novembra 2022, bude patriť hudobnému programu svetových hviezd 90. rokov.

Na pódiu v rámci „90s The Show“ naživo vystúpia legendárne hudobné zoskupenia East 17, Mr. President, Twenty 4 Seven feat. Nance, Jacks & Hanks, Corona, Haddaway a Fun Factory, ktoré v svojej dobe produkovali množstvo známych hitov, lámajúc rebríčky zahraničných, ale aj slovenských hitparád.

Počas večera zaznejú skladby ako Stay Another Day (East 17), Coco Jamboo (Mr. President), The Rhythm of the Night (Corona), What Is Love (Haddaway), Slave To The Music (Twenty 4 Seven), či I Wanna Be With U (Fun Factory), ktoré sa už nezmazateľne zapísali do hudobnej histórie 90-tych rokov, či k počiatkom vzniku elektronickej a tanečnej hudby ako takej.

Hudobná formácia East 17.

Pre návštevníkov je pripravený aj sprievodný program koncertu či následná afterparty.

Organizátorom podujatia je hokejový klub HC ’05 Banská Bystrica v spolupráci s českou agentúrou Moravia Promotion Concert.

Predpredaj vstupeniek už prebieha prostredníctvom siete ticketportal.sk.