Počas celého septembra sú otvorené brány úspešného banskobystrického mládežníckeho Judo klubu Dukla, ktorý prijíma do svojich radov nových členov.

15Ak zvažujete, na aký šport dať svoje dieťa, džudo je správna voľba. „Džudo je zaradené do telesnej výchovy vo viacerých krajinách Európy a sveta. Organizácia UNESCO ho odporúča ako najvhodnejší šport pre deti. Podporuje všeobecný fyzický rozvoj dieťaťa, učí ho vzájomnému rešpektu, sebaovládaniu, súťaživosti, ale aj úcte k súperovi,“ vyzdvihuje prednosti tohto olympijského športu vedúci tréner Ján Gregor, ml., ktorý je zároveň trénerom slovenskej reprezentácie v džude. Judo klub Dukla je jedným z najúspešnejších slovenských mládežníckych džudistických klubov a jeho členovia reprezentujú nielen na slovenských, ale aj medzinárodných turnajoch.

V minulom roku dosiahli významné úspechy na majstrovstvách Slovenska v žiackych aj dorasteneckých kategóriách. Cenné kovy priniesli aj z medzinárodných turnajov v Záhrebe, Grazi, Budapešti či v sibírskom Ťumene. Štyria odchovanci klubu odchádzajú v septembri trénovať na dva mesiace na prestížnu akadémiu až do kolísky džuda v Japonsku. Tí najlepší majú príležitosť pokračovať v džude aj profesionálne,  pod hlavičkou Vojenského športového centra Dukla.

Nábor bude prebiehať počas celého septembra. Záujemcovia môžu prísť na tréning do Športovej haly Dukla na Štiavničkách  v pondelky o 18.00 h alebo  stredy o 17.30 h. Potrebné je priniesť si športové oblečenie – tepláky a tričko. S džudom môžu začať deti už od štyroch rokov. Nábory budú prebiehať aj na vybraných základných školách v Banskej Bystrici.