Banskobystrická športová verejnosť sa ešte nespamätala zo smrti športového riaditeľa futbalovej Dukly Petra Dzúrika, keď ju opäť zaskočila správa o smrti nádejného športovca. Sobotňajšia autonehoda sa stala osudnou pre džudistu Zoltána Pálkovácsa, ktorý reprezentoval  atletickú Duklu na turnaji v Rakúsku.

Rodák z Rimavskej Soboty Pálkovács (nar. 06. 08. 1981) bol dlhoročným členom armádneho športového klubu Dukla a reprezentantom Slovenska v džude. Držiteľ jedného prvenstva, štyroch druhých, rovnakého počtu tretích miest z turnajov Svetového pohára a účastník olympijských hier v Aténach a Pekingu zahynul v sobotu neskoro večer pri dopravnej nehode neďaleko Viedne.

Na augustovom Turnaji SNP samozrejme ako víťaz svojej kategórie

Zoltán Pálkovács patril medzi najtalentovanejších džudistov na Slovensku. Prvý výrazný úspech si pripísal už ako osemnásťročný, keď na majstrovstvách Európy juniorov v Ríme vybojoval striebornú medailu. Fyzicky skvele disponovaný športovec mal podľa odborníkov veľký potenciál uspieť aj pod štyrmi kruhmi, na letných olympiádach sa však výraznejšie nepresadil. Napriek tomu patril Pálkovács medzi najúspešnejších športovcov súčasnej Dukly. Banskobystričania si môžu pamätať jeho skvelé výkony v domácej hale na Štiavničkách, či triumf v Pohári SNP. Jeho smrť je pre klub, mesto a všetkých jeho priateľov či blízkych, obrovskou stratou.