Banskobystrické Bábkové divadlo na Rázcestí síce cez leto prázdninuje, no dvere nemá tak celkom zamknuté. Môžete sa o tom presvedčiť vo štvrtok 6. augusta.

BDNR_kurz animáciePopoludní od 13. hodiny sa v divadle koná Minikurz animácie pre deti ale aj pre dospelých. Že čo sa tam bude diať? Nechajte sa prekvapiť! Každopádne sa dozviete všeličo bábkach. O tom, ako ožívajú, aj ako sa ovládajú. Počas tvorivých dielní si deti môžu vyskúšať výrobu v ateliéroch divadla. Cena vstupenky je 3 eurá, rezervácie vopred na vstupenky@bdnr.sk.

Ak sme v úvode spomenuli, že dvere Bábkového divadla na Rázcestí (BDNR) nie sú počas divadelných prázdnin tak celkom zamknuté, treba povedať aj to, že herci a bábky tiež tak celkom nedovolenkujú. Napríklad 15. augusta sa s nimi môžete stretnúť na Kališti. V programe podujatia Stretnutie generácií sa predstavia s Dvomi rozprávkami na brušku na motívy starých českých rozprávok. Koncom augusta zavíta divadlo na jarmok do Lučenca s rozprávkami Dobrú chuť, vlk! a Sofinkine maléry, v Zálesí uvedie Princeznú na hrášku a Pinocchia a na Slnečnom festivale v Senci to bude AKVAbatoláRIUM a Kocúr v čižmách. Začiatkom septembra cestuje divadlo do Prahy s Čiarkoláriom.