Play-off hokejovej Slovnaft extraligy pokračovalo v utorok prvým zápasom semifinálovej série medzi Popradom a Banskou Bystricou. Pod Tatrami to bol veľký boj. Po suverénnom úvode barani dvakrát zdramatizovali zápas, 12-gólovú bitku však nakoniec prehrali v pomere 7:5.

HK Poprad – HC ’05 Banská Bystrica 7:5 (2:0, 3:3, 2:2)

Góly:  11. Rapáč (Kopecký, Svitana), 18. Kuľha (trestné strieľanie), 21. Wanvig (Klouda, Jasečko), 26. Kopecký (Kasík), 32. Roger (Bejčák), 47. Lapšanský (Jasečko, Kroták), 60. Kroták (Lapšanský) – 28. Kútny (Češík, Rumpel), 37. Hlinka (Lažo, Klouda), 39. Weissmann (Lažo), 50. Šechný (Hlinka, Lažo), 55. Weissman (Šechný).

Zostavy tímov:

HK Poprad: Lipovský – Kasík, Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Kledrowetz, Rogers, Kramár, Vandas – Kuľha, Ludnberg, Škovira – Kroták, Klouda, Lapšanský – Wanvig, Rapáč, Svitana – Kopecký, Mlynarovič, J. Brejčák.

HC ‘05 Banská Bystrica: Šimonovič (od 26. Fedor) – Cebák, Cuník, Vizváry, Kolba, Kubka, Bambúch, Biro, Vantroba, – Tománek, Hudec, Sýkora – Lažo, Hlinka, Weissman – Paľov, Šechný, Hvila – Rumpel, Češík, Kútny.

Sériu začali, aspoň opticky, lepšie hráči Banskej Bystrice. Domácej obrane robil ťažkosti hlavne Tománek, ktorý sa objavil vo viacerých sľubných pozíciách, vždy však nechal vyniknúť Lipovského. Práve spoluhráči brankára kamzíkov následne ožili, a tým prebrali aj celý domáci kotol. Boli to totiž práve Popradčania, ktorí otvorili skóre zápasu. Niekoľko sekúnd po vypršaní Birovho trestu rozvlnil sieť a Svitanovu akciu zakončil Rapáč. Z vytvoreného tlaku sa barani nevymanili do záveru tretiny, dokonca ešte raz inkasovali. 125 sekúnd pred koncom bol Kuľha v brejku hákovaný Weissmanom. Sám faulovaný hráč následné trestné strieľanie premenil a skóre prvého dejstva uzavrel na 2:0.

Zmena herného obrazu nebola badateľná ani v úvode druhej dvadsaťminútovky. Hneď v jej začiatku sa Wanvigovi podarilo strelou z kruhu zvýšiť vedenie domácich. K obratu mohol následne zaveliť Sýkora, toho však v stopercentnej príležitosti Lipovský zázračne vychytal. V závere 26. minúty bolo už 4:0. Tentokrát sa za ovácií hľadiska tešil Kopecký. Od tohto momentu chytal Fedor, a hneď bol aj svedkom gólu svojho tímu. Češíkovú nahrávku pretavil na prvý úder baranov Kútny. V polovici zápasu však upokojil svojich strelou medzi Fedorove betóny Rogers. Na rozdiel troch gólov sa však znižovalo opäť. Necelé štyri minúty pred koncom rozvlnil sieť Hlinka. Bystričania ostali verní scenárom zo série proti Zvolenu a znovu v závere, tentokrát však druhej tretiny, zachraňovali čo sa len dalo. Jeden a pol minúty pred koncom dejstva zdramatizoval zápas Weissman.

Barani, ktorým dodali nádej dva zlepené góly zo záveru druhej tretiny, museli tlačiť. Hral sa rýchly hokej, šance sa prelínali zo strany na stranu. Tretíkrát v zápase privodili trojgólový rozdiel domáci, a to vďaka nedôraznosti obrany Baranov. V páde sa presadil Lapšanský. Ani tentokrát toto skóre dlho nevydržalo. Na 6:4 upravil tvrdou strelou v presilovke Šechný. Experti na drámu a nečakané zvraty – „nulapäťky“, sa vypli k výkonu opäť, na 6:5 upravil Weissmann. Nervydrásajúci záver sa však nekonal. Dve minúty pred koncom fauloval Hlinka a hostia v presilovke rozhodli gólom na 7:5. Sériu tak po 12-gólovom zápase vedie Poprad.