Súčasťou nabitého tohtotýždenného programu hokejistov Banskej Bystrice bol aj zápas s mladíkmi z HK Orange 20. Nezvládnuté nedeľňajšie derby a následná utorňajšia dohrávka prvého kola vo Zvolene však sebavedomie tímu spod Urpína naštrbila, pretože v bratislavskom Ružinove sa s outsiderom poriadne potrápili.

HK Orange 20 – HC’05 Banská Bystrica 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

hc 05 - 20 orange 047Góly: 3. Sukeľ (Briestenský, Hrušík), 39. Koyš, 58. Sukeľ (Horvát, Briestenský) – 47. Block (Gašpar), 52. Handlovský (Preisinger, Kafka). Rozhodovali: Bundil – M. Orolin, Výleta, vylúčení: 3:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 245 divákov

HK Orange 20: Godla – Bačik, Hochcel, Jendroľ, Pavúk, Mendrej, Varga, Vadovič, Fekiač – Skalický, Rehák, Koyš – Kabáč, Petráš, Tábi – Galis, Horvát, Giľák – Hrušík, Sukeľ, Briestenský

HC’05 Banská Bystrica: Košarišťan – Biro, Nicastro, Rosandič, Luža, Bambúch, Predajniansky, P. Lunter – Kudrna, Block, Hudec – Handlovský, Preisinger, Kafka – Lamper, Zigo, Róth – Matoušek, Gašpar, Bendík

Už v tretej minúte úvodnej tretiny totiž padol prvý a na dlhšiu dobu aj posledný gól stretnutia. Pred gólmanom hostí Košarišťanom sa presadil Sukeľ a poslal dvadsiatku do nečakaného vedenia. Následne začali podľa očakávaní preberať iniciatívu Banskobystričania. V jedenástej minúte sa proti Rosandičovi vynikajúcim zákrokom predviedol Godla, ktorý o dve minúty neskôr pohotovo zachránil spoluhráčov aj pri šanci Handlovského.

Prostredné dejstvo bolo poznamenané vylúčeniami na oboch stranách, z ktorých však ani jeden tím nedokázal vyťažiť gól. Snahou o vyrovnanie poháňaní hostia mali následne viacero príležitostí, ktoré však stroskotávali buď na dobrej brániacej obrannej hre slovenských mladíkov, alebo na gólmanovi Godlovi. Ten v 28. minúte zneškodnil nebezpečnú strelu Bambúcha. To najzaujímavejšie sa udialo až v závere druhej tretiny, keď najprv Blocka v samostatnom úniku zastavil Fekiač a následný protiútok dvadsiatky zakončil presnou strelou do Košarišťanovej bránky Koyš – 2:0.

Ešte horúcejšie mohlo byť hosťom v 45. minúte, keď v stopercentnej príležitosti osamotený pred banskobystrickým brankárom zlyhal Skalický. Za nevyužitú šancu pykali mladíci o dve minúty neskôr po individuálnej akcii Blocka, ktorý po krásnom sóle znížil na 1:2. Tento gól hráčov spod Urpína nakopol a na bránku HK Orange 20 vyvinuli drvivý tlak. Strelec jediného gólu hostí mohol o ďalšie dve minúty po Lamperovej prihrávke aj vyrovnať, rovnako ako Róth po ňom. Proti bol však muž duelu Godla v bránke domácich. V 52. minúte však už bol gólman mladíkov prikrátky na dorážku Handlovského po strele Preisingera. Päť minút pred treťou sirénou Kudrna trestuhodne nevsietil vedúci gól po Hudecovej práci za svätyňou HK Orange 20, a preto prišiel trest, keď v 58. minúte ojedinelú šancu domácich premenil na rozhodujúci gól duelu po skrumáži pred Košarišťanovou bránou Sukeľ a postaral sa tak o veľké prekvapenie.