Banskobystrické lokálne BB FM rádio oslavuje druhé výročie od svojho vzniku. Rádio si stihlo v samotnom meste i širšom regióne získať množstvo poslucháčov, priniesť viaceré zaujímavé mediálne projekty a vychovať aj niekoľko moderátorských talentov. Napriek náročnej dobe, ktorá pred malé rádiá kladie nemalé prekážky, pokračuje BB FM rádio vo svojom rozvoji.

Hneď niekoľko noviniek čaká na poslucháčov už počnúc oslavami druhého výročia. Rádio v týchto dňoch ukončuje technické testy a spúšťa do života novú doplnkovú frekvenciu v centre Banskej Bystrice. Okrem hlavnej frekvencie 94,7 MHz, ktorá vysiela z vysielača nad obcou Horné Pršany, si poslucháči budú môcť vysielanie BB FM rádia naladiť aj na frekvencii 100,3 MHz.

„Frekvencia 94.7 MHz prináša efektívne pokrytie okresu Banská Bystrica, ale členitosť terénu i rozloženie ulíc samotného mesta a aj konkrétne skúsenosti našich poslucháčov nám ukázali niekoľko lokalít so slabším pokrytím. Ako mestské rádio sme tak cítili povinnosť aj tieto nedostatky vyriešiť. Doplnková nízkovýkonná frekvencia 100,3 MHz poteší najmä poslucháčov na Uhlisku, v samotnom centre či časti Fončordy, ale napríklad aj smerom na Slovenskú Ľupču,“ vysvetľuje technický riaditeľ BB FM rádia Rudolf Kubík.

Nová frekvencia 100,3 MHz poskytuje v uvedených lokalitách lepší signál aj priamo v domácnostiach, ale aj vodičom v autách. Tých pritom nie je málo. Ako ukázal vlaňajší prieskum rádia, vyše 60% poslucháčov počúva BB FM rádio práve vo vozidlách. „Vodiči sa pritom nemusia o nič starať, ich autorádiá spravidla sami vyberú frekvenciu, na ktorej im bude BB FM rádio hrať najlepšie,“ doplnil Kubík.

Druhé výročie si presne 28. februára po 12.55 h rádio pripomenie zopakovaním úvodnej dvojice skladieb, ktoré v roku 2021 odštartovali jeho vysielanie. Výročiu je navyše venované aj ranné vysielanie rádia. Nielen to však už bude sprevádzať nový zvukový obal. Jingle či rôzne selfpromo odkazy priamo vo vysielaní budú naďalej znieť hlasom herca Michala Ďuriša, ktorého však doplní aj hlas jednej z moderátoriek rádia Terézie Šustekovej.

„Od začiatku sa prezentujeme ako moderné informačné rádio, ktoré je určené pre súčasného mestského poslucháča. Naše nové jingle toto veríme naplno odrážajú, a postarajú sa tak o ešte lepšiu náladu a atmosféru, ktorá z nášho vysielania bude plynúť,“ priblížil prevádzkový riaditeľ BB FM rádia Peter Jarkovský.

Zmeny vo vysielaní tým ale nekončia, dotknú sa aj samotného programu vysielania. „Poslucháči si určite všimnú zdynamizovanie nášho ranného vysielania a čoskoro aj nové hlasy v éteri. Spolu s postupnou obmenou tímu sa zameriame aj na ďalšie skvalitnenie prinášaných informácií z nášho regiónu. Ešte viac plánujeme ťažiť zo spoluprác s partnermi z oblasti kultúry i športu, s ktorými nás čaká množstvo pravidelných súťaží pre našich poslucháčov,“ hovorí programový a hudobný riaditeľ BB FM rádia Filip Roháček.

Čo sa naopak vo vysielaní BB FM rádia nemení, to je jeho hudobné zameranie. „Veľmi nás teší, že poslucháči oceňujú našu hudobnú dramaturgiu, ktorá sa zameriava na najväčšie hity uplynulých desaťročí s presahom až do 80-tych rokov. Aj naďalej ich budeme dopĺňať pravidelným starostlivým výberom absolútnych noviniek svetovej a domácej produkcie tak, aby sme aj z éteru malého lokálneho rádia poslucháčom ukázali hudobné trendy. A zároveň neraz pustili aj skladby, ktoré sa skutočnými hitmi stanú až o pár týždňov či mesiacov, ako tomu bolo za ostatné dva roky neraz,“ dodáva Roháček.