Vo včerajšom kvalifikačnom zápase na futbalové majstrovstvá Európy do 21 rokov, v ktorom výber Borisa Kitku zvíťazil nad súperom zo Srbska v pomere 2:1, sa predstavil aj Banskobystričan Michal Ďuriš. Práve s ním  priniesla oficiálna stránka klubu fkdukla.sk krátky rozhovor.

ilustr. foto: Branislav Račko

Do zápasu Slovensko nastúpilo s dvomi útočníkmi. Bol to zámer ponaháňať Srbov hneď zozačiatku?

Určite, máme veľkú kvalitu v útoku. Chceli sme to využiť, lebo vieme, že Srbi sú veľmi futbaloví a vzadu otvárajú okienka. Prvý polčas sa nám to veľmi dobre darilo.

Miloš Lačný či Jakub Sylvestr nepremenili v priebehu zápasu svoje obrovské šance. Nebáli ste sa ku koncu, že by sa vám to mohlo vypomstiť?

Škoda najmä spálených šancí v prvom polčase. Zápas sme nakoniec zvládli a sme radi, že sme to dokázali dotiahnuť do víťazného konca.

Nepreblysol vám koncom druhého polčasu hlavou záver domáceho kvalifikačného zápasu s Chorvátskom? Vtedy prišiel víťazný gól Chorvátov tri minúty pred koncom.

Nie, bolo by veľmi zlé, keby sme na to mysleli. Hrali sme naplno do posledných minút a myslím, že sa to oplatilo. Zápas nám vyšiel a máme na svojom konte tri dôležité body.

Aké sú šance Slovenska na celkovú výhru v siedmej kvalifikačnej skupine o postup na majstrovstvá Európy? Vieme, že Chorváti porazili nórsku reprezentáciu.

Vo futbale sa dejú všelijaké veci a my sa budeme snažiť vyhrať nad Nórmi. Ak by sme aj nepostúpili z prvého miesta, tak tu stále je šanca postúpiť z druhej priečky.

V útoku ste si s reprezentačnými kolegami často menili miesta. Bol to nejaký taktický pokyn alebo to vyplynulo zo striedaní?

Ja som typický hrotový útočník, hral som však krajného záložníka. Ťahá ma to dopredu. Myslím si, že sme sa tam dobre dopĺňali a že nám to aj celkom išlo.