Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov sa dnes podvečer predstavia na štadióne FC Vion v Zlatých Moravciach, kde sa stretnú v kvalifikačnom zápase na ME 2011 s rovesníkom zo Srbska. V našej zostave nechýbajú ani mladí Banskobystričania.

Róbert Pich v akcii

V nominácii na tento zápas sa objavili aj dve mená, ktoré určite potešia banskobystrického fanúšika. Dvaja mladí a talentovaní útočníci z radov Dukly si výbornými výkonmi proti Dunajskej Strede, Košiciam a Žiline „vypýtali“ reprezentačnú pozvánku. Najlepší strelec Dukly Róbert Pich má v prebiehajúcej jesennej časti Corgoň Ligy na svojom konte 3 góly a spolu s Kroupom, Rákom a Grendelom je na druhom mieste v tabuľke ligových kanonierov. Michal Ďuriš je stabilným členom reprezentačného kádra našej „dvadsaťjednotky“. V septembri minulého roka sme Srbov zdolali na ich pôde 1:2, a tak sa dnes nič iné ako víťazstvo neočakáva.

Zápas Slovensko 21 – Srbsko 21 má výkop dnes o 17.00 h, hlavným rozhodcom bude Said Ennjimi z Francúzska. Držme teda našim chlapcom palce, nech sa im zápas vydarí.