Hráči Dukly Banská Bystrica si minulý týždeň pre dážď na Štiavničkách nezahrali napriek tomu, že mali už aj po predzápasovej rozvičke. Oddych navyše im ale nebol nič platný, pretože v zápase 15. kola Corgoň ligy si na pôde favorizovaných Zlatých Moraviec poriadne ani neškrtli a to  napriek tomu, že neboli slabším tímom na trávniku

FC ViOn Zlaté Moravce – FK Dukla Banská Bystrica 2:0 (0:0)

Góly: 65. a 71. Janič. Žlté karty: 56. Bortel, 68. Janič – 26. Hlinka. Zápas v Zlatých Moravciach sledovalo 1084 divákov.

Zostava FC ViOn: Kuciak – Candrák, Bortel, Majerník (K), Chren – Orávik, Obročník (77. Pavlovič), Kováč, Škvarka – Bernáth (65. Janič), Hodek (42. Bolinha).

Zostava FK Dukla: Belic – Chrappan, Hučko (57. Slančík), Gyömbér, Považanec, M. Pančík, Ferenčík (77. Sakniuk), Turňa, Brašeň, Hlinka (77. Augustín), Savič.

Aj keď tomu výsledok nenasvedčuje, hráči spod Urpína boli až do inkasovaného gólu, v 65. minúte zápasu, lepším celkom na trávniku. Trpeli však najmä na svoju dlhodobo najboľavejšiu pätu v koncovke. Aj keď skóre mohol otvoriť Bernáth v ôsmej minúte, keď tesne pred Belicom prehlavičkoval bránku hostí, potom už tvorili hru najmä hráči Dukly. Futbal sa ale hral najmä medzi šestnástkami. Výnimkou bola Ferenčíkova hlavička v 22. minúte, lenže lopta po nej mierila len nad bránu domáceho gólmana Kuciaka.

Pretaktizovaný duel pokračoval aj v druhom polčase, kedy sa ale začínala stupňovať snaha domácich o zisk všetkých troch bodov. Trénerovi Jarábkovi napokon vyšlo striedanie, keď v 66. minúte len pár sekúnd po vybehnutí na trávnik skóroval Lukáš Janič. Jeho strela ešte spred šestnástky bola na Belica priveľkým sústom. Dukla sa nestihla ani otriasť a už o päť minút sa domáci radovali opäť. Znovu zásluhou Janiča, s ktorého strelou si opäť brankár Dukly nevedel poradiť. Hrnčár síce hnal svojich zverencov k ďalšej snahe, lenže hráči ViOnu už dokázali zápas dotiahnuť do víťazného konca bez inkasovaného gólu.

Banskobystričanov čaká ďalší zápas už v utorok. Pôjde o pohárovú odvetu v Trnave, pri ktorej bude dôležité nestratiť mierny náskok, ktorý si červeno-bieli dokázali na Štiavničkách vytvoriť a vybojovať postup do semifinále Slovnaft Cupu. Najbližší domáci ligový zápas odohrajú Hrnčárovi zverenci o týždeň v sobotu o 14.30 h.