Medzi semifinálovými zápasmi národného pohára Dukla cestovala v 28. kole Corgoň ligy na Záhorie. Seničania prekvapili otvorenou hrou a väčšiu časť prvého polčasu diktovali tempo hry zverenci Štefan Zaťka, i keď v druhom polčase sa karty obrátili.

FK Senica – FK Dukla Banská Bystrica 0:0

ŽK: 21. Gorosito – 38. Bažík. Stretnutie v Senici sledovalo 1 189 divákov.

Zostava FK Senica: Kamesch – Štepanovský (70. Blackburn), Gorosito, Pavlík, Leal, Križko, Kóňa, Diviš, Černý (46. Wijlaars), Kalabiška – Diarrassouba (29. Bolinha).

Zostava FK Dukla: Boroš – Pančík, Poljovka, Gyömbér, Savič, Hlinka, Bažík (64. Považanec), Brašeň (80. Rejdovian), Augustín (73. Slančík), Hučko, Kuzma.

Domáci tesne ohrozili bránku Dukly už v 4 minúte strelou Černého, iniciatívu postupne preberala Dukla. Jej pretrvávajúci tlak vyvrcholil v 15. minúte rozvlnením siete Senice, ale Augustín tam namieril len z ofsajdovej pozície. V 21. minúte Gorosito fauloval pred hranicou šestnástky Brašeňa, ale z následnej štandardnej situácie Augustín napálil len do pripravených hráčov. Senica dokázala postupne vyrovnať hru. Bolinha nahral v 34. minúte Kalabiškovi, ktorý mal jednu z najväčších šancí prvého polčasu, keď zakončoval skutočne len o pár centimetrov popri bočnej žrdi bránky Dukly. V tom istom priestore strieľal o dve minúty na to Diviš, Boroš sa už pripravoval na chytenie jeho strely, ale tú ešte nebezpečne hlavou zdvihol Kalabiška. Letela však len tesne vedľa svätyne hostí.

Kvalita i tempo hry v druhom polčase opadla. V 69. minúte Diviš správne uvoľnil loptu Willarsovi, ktorý sa dostal do šance, ale nenamieril presne. Dukla sa dopredu nehrnula, a tak sa naďalej snažili najmä Grigovi zverenci. V 79. minúte bol v šanci Pavlík, lenže akcia domácich skončila pošmyknutím Križka, ktorý priľahol loptu a akcii bol koniec. V 87. minúte mohla prekvapiť Dukla. V útoku bol Kuzma, ktorý ešte posunul nabiehajúcemu Hučkovi, prekvapený Kamesch už bol na zemi, lenže stredopoliar Dukly vykopol len nad bránu. V nadstavenom čase ešte Hučko bojoval, potiahol z ľavej strany loptu do šestnástky, nahral na Slančíka, ktorý vysunul na pripraveného Pavažanca, ale ten svoju trojbodovú strelu zahodil len tesne nad Kameschovu šibenicu.

Aj na Záhorí Dukla ukázala zlepšujúcu sa  prechodovú fázu i celkovú súhru. Bola by však škoda, keby zo zlepšujúcich sa výkonov nedokázala vyťažiť. Najlepšie už v utorok v odvete semifinále Slovnaft Cupu na Štiavničkách od 17.30 h.