V stredu bola na programe dohrávka 4. kola II. ligy medzi domácim MŠK Púchov a hosťujúcou banskobystrickou Duklou. Bystričania dokázali potvrdiť úlohu favorita a z Považia si odniesli tri body.

Púchov mal pred týmto zápasom na svojom konte dva body za dve remízy, zatiaľ čo Dukla má skvelú fazónu, o čom svedčili štyri víťazné zápasy v rade. Hostia pretavili úlohu favorita aj do hernej prevahy. Tá sa prejavila do výsledku až v závere prvého polčasu. V 40. minúte poslal do šestnástky súpera strieľaný center Lukáš Migaľa, lopta sa od hrude Dolného odrazila k Viktorovi Tóthovi a mladý odchovanec ju dokázal prudko halfvolejom poslať k žrdi, čím otvoril skóre. O tri minúty na to dostali hostia možnosť kopať priamy kop z dobrej pozície. Loptu si postavil stopér Patrik Prikryl a krásnou strelou do šibenice zvýšil na 2:0 pre Banskobystričanov, čím zaznamenal už svoj štvrtý gól v prebiehajúcej sezóne.

Pre domácich bol záver prvého polčasu krutý a v druhej polovici zápasu chceli s výsledkom ešte niečo urobiť. Dukla však naďalej potvrdzovala svoju kvalitu a náskok si udržiavala. V 74. minúte sa však Púchov dokázal vrátiť do zápasu. Jeden z domácich hráčov poslal do pokutového územia prízemný center z ľavej strany, loptu sa pokúšal na prednej žrdi odvrátiť do bezpečia hosťujúci stopér Erik Gaško, ale loptu trafil nešťastne a predĺžil ju na zadnú žrď, kde ju už nik nedokázal zastaviť a zapadla do siete. Púchov tak dokázal znížiť, ale hosťujúci futbalisti do konca zápasu dobre bránili. Tréner Varga vystužil obranu Kupčíkom a jeho tím dokázal jednogólové vedenie udržať, vďaka čomu zaznamenal piatu výhru v rade a dostal sa v tabuľke už na druhé miesto pred svojho najbližšieho súpera z Popradu.

MŠK Púchov – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:2)

Góly: 74. Gaško (vla.) – 40. Tóth, 43. Prikryl. ŽK: 42. Munyorove, 87. Lacko – 58. Polievka. Zápas sledovalo na štadióne v Púchove 645 divákov.

Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Riška (C), Ozimý, Michlík, Krčula (83. Kopiš), Munyorove, Pilát (58. Martinko), Pišoja, Machara (83. Pilný), Lacko, Martinček.

Zostava MFK Dukla Dukla Banská Bystrica: Nôta – Migaľa, Gaško, Prikryl, Savić (C) – Willwéber, Snitka – Dolný (84. Hrudkay), Tóth, Starší (87. Kupčík) – Polievka (77. Vaščák).

Najbližšie sa futbalisti MFK Dukla predstavia v domácom zápase na Štiavničkách v sobotu 31. augusta o 16:30 proti Popradu.