Vytrvalý dážď predznačoval, že aktuálny zápas 8. kola Corgoň ligy medzi prvou Senicou a ôsmou Banskou Bystricou neprinesie atraktívny futbal a na Štiavničkách sa možno zrodí prekvapenia. Predzvesť sa na našu radosť naplnila, a po nie veľmi peknom zápase sme si vďaka Seyeho gólu pripísali cenné víťazstvo proti aktuálnemu lídrovi.

FK Dukla Banská Bystrica – FK Senica 1:0 (1:0)

Gól: 43. Seye

Zostavy tímov

FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Hučko, Adámik, Pich, Seye, Pečovský, M. Pančík, Gajdoš, Brašeň, Vajda, Savič

FK Senica: Bolek – Gajdošík, Merzič, Kóňa, Belák, Wijlaars, Lukšík, Diviš, Juhász, Pilár, Smetana.

Ešte pred úvodným výkopom zápasu si celý štadión na Štiavničkách minútou ticha pripomenul zosnulého Petra Dzúrika, ktorý tento štvrtok podľahol zákernej chorobe (viac TU). Rovnako tak na rukách našich hráčov nechýbala čierna páska na znak smútku a sústrasti s rodinou a priateľmi bývalého reprezentanta a neskôr aj hráča či funkcionára banskobystrickej Dukly.

Na dažďom zmáčanom trávniku sme prvú šancu videli už vo 4. minúte, kedy Divišov pokus Boroš iba vyrazil a následne takmer otvoril skóre Smetana, ten však bránu z blízka minul. Na trestuhodne zahodené šance vyrovnal v 9. minúte Seye, ktorý sa po krásnom Savičovom pase ocitol pred Bolekom úplne sám, senického brankára však neprekonal. Hra po rozmočenom trávniku bola veľmi obtiažna, a tak to v 15. minúte vyskúšal Juhász centrom do 16-tky – tam hlavičkoval Diviš, avšak len do rúk Boroša. Pokus hlavou si vyskúšal o desať minút aj Diviš, ktorého našla lopta po rohovom kope, bránu však minul. Po prvých desiatkach minút, v ktorých dominovali naši hráči, začal preberať iniciatívu zápasu na kopačky líder. Za ťažkých podmienok to však bol prevažné zápas v strede poľa s ojedinelými pokusmi vzduchom, ktoré sa v daných podmienkach javili ako najefektívnejšie. V úvode 40. minúty videl prvú žltú kartu domáci Gajdoš za faul na Pilára. To mu však nezabránilo o tri minúty neskôr poslať loptu z rohového kopu do šestnástky, kde sa presadil Seye a hlavou poslal Duklu do vedenia.  Hostia mohli vyrovnať v poslednej minúte prvého polčasu z priameho kopu, Lukšík však trafil len múr. Po prvom polčase sme tak nad aktuálnym lídrom ligy viedli v pomere 1:0.

Druhý polčas začal s miernym oneskorením z dôvodu problémov s osvetlením. Nakoniec sa  reflektory rozbehli naplno, aby už o pár minút svietili na nebezpečný rohový kop Lukšíka. Ten však napriek dobrému smeru nezachytil ani jeden z hostí a závar pred bránou nakoniec uhasil jeden z našich obrancov. Hlavný rozhodca Kružliak aj naďalej pískal každý stret hráčov a nik nepochyboval o tom, že na tento zápas si pripravil prísny meter – nanešťastie to však vyzeralo tak, že ten používal len proti našim hráčom. Nasledujúce minúty to bol opäť hlavne boj s terénom a zápas kvalitatívne ešte viac upadal. Divákov prebuli až rohový kop Senice, z ktorého  hostia veľa vody nenamútili. Nasledovala vlna striedaní a ďalších rohových kopov „do územia nikoho.“ Po dlhom čase vyslal v 79. minúte nebezpečnejšiu strelu aktuálne druhý najlepší strelec ligy, domáci Pich, no aj jeho pokus skončila len na brániacom Seničanovi. S blížiacim sa záverom zápasu začala Dukla držať loptu na svojich kopačkách a naťahovať minúty, ktoré išli stále pomalšie. Tie sme nakoniec takticky prežili a po záverečnom hvizde sme sa tak mohli tešiť z prekvapivého, no v daných podmienkach aj zaslúženého víťazstva.