S novou útočnou akvizíciou Andrejom Hesekom už v základnej zostave vybehli zverenci Karola Marka  na trávnik trnavského Spartaka. Favoritom zápasu 9. kola bol domáci celok, ale hráči spod Urpína chceli potvrdiť rastúcu formu.

FC Spartak Trnava – FK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:0)

Gól: 20. Kone (z 11. m) – 66. Hlinka. ŽK: 88. Wellington (Spartak). Stretnutie sledovalo 5 880 divákov.

Spartak Trnava: Raška –  Mráz, Diallo, Gross, Machovec – Koro Kone, Procházka, Kaščák (59. Čarnota), Bicák (78. Mikovič) – Bernáth, Wellington.
FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Brašeň, Adámik, Vajda, Savič – Pečovský, Hlinka (85. Považanec) – Pich, Gajdoš (73. Pančík), Hučko – Hesek (60. Seye).

Aktívne do zápasu vstúpili oba celky. V ôsmej minúte sa v dobrej streleckej pozícii v šestnástke ocitol Wellington, lenže vo výhľade mu bránil vlastný spoluhráč Diallo a tak namieril len povedľa Borošovej brány. Hneď na to sa v protiútoku ocitol najlepší strelec Dukly Pich, ale Mahovec bol proti a v šestnástke mladého útočníka červeno-bielych spacifikoval. V 19. minúte Adámik v šestnástke jemne pridŕžal za dres Wellingtona, ale ten navyše prifilmoval pád a hlavný rozhodca Smolák ukázal na biely bod. Boroš Koneho strelu z následného pokutového kopu vystihol, ale lopta sa za neho dostala rýchlejšie. Na opačnej strane nebol aktívny iba Róbert Pich, ale aj Vratislav Gajdoš, ktorý skúšal strely z diaľky a Andrej Hesek, ktorý mal šancu v 25. minúte. Ten po Pichovom centri len slabo hlavičkoval do Raškovho náručia. Po strelenom góle však viac z hry mali hráči domáceho Spartaka. V 29. minúte Saša Savič zo svojej ľavej strany efektne ohrozil Rašku, ktorý len vyrážal a všetkým svätým ďakoval, že sa Pich k dorážke nestihol dostať včas. Už o niekoľko sekúnd však, v Corgoň lige päťgólový strelec, ohrozil domáceho gólmana svojou strelou po peknom prieniku zo stredu poľa. V 39. minúte sa do sľubnej šance z rýchleho prieniku dostával domáci hráč s číslom päť – Wellington, lenže hosťujúca päťka Adámik bol proti a svoje obranné povinnosti si splnil na výbornú.

Už päť minút po začiatku druhého dejstva chcel na rovnaké city, ako v prvom polčase Wellington, rozhodcovi Smolákovi zahrať Kone, keď padol v šestnástke po zastavení Pečovským, ale správne sa v hre pokračovalo. Snahu potom prebrala Dukla.


Dôležitý bod z ihriska favorizovaného Spartaka Trnava zabezpečil obranca Marek Hlinka

V 57. minúte po centri do šestnástky prekvapil domácich obrancov a aj brankára Rašku dobre postavený Pich, ktorý žiaľ túto strelu hlavou usmernil len do bočnej žrde domácej brány. Na opačnej strane Wellington z brejku mohol zvýšiť vedenie domácich, ale vybehnutého Boroša lobom neprekonal. Tlak Dukly vrcholil v 66. minúte, keď ešte najskôr Marek Hlinka nechal Raškovi vyrážať jeho strelu, ale po následnom rohovom kope už nedal domácemu brankárovi hlavou žiadnu šancu. Domácim sa to ale nepáčilo a čoraz agresívnejšie, aj za cenu neustáleho padania v šestnástke, preberali hráči Spartaka iniciatívu.  V 74. minúte napríklad pekne stredom poľa prenikol Bernáth, ale namieril si to len vedľa brány hosťujúceho tímu. Po príchode Michala Pančíka na ihrisko jednoznačne ožila hra Dukly po krídle a červeno-bieli tak opäť hru vyrovnali. V 88. minúte konečne dostala spravodlivosť zadosť, pretože hlavný rozhodca Smolák potrestal neustále v šestnástke filmujúceho Wellingtona žltou kartou. V nadstavenom čase sa ešte Adámik a Seye vybrali na skusy do šestnástky súpera, ale keďže Jozef Adámik už v rozhodujúcej chvíli Seyemu, stojacemu v ofsajde, nemohol prihrať, pokúsil sa o strelu, ktorá skončila len na domácom obrancovi. Dukla si však zo slovenského Ríma vezie cenný bod.