Trápiaca sa Dukla počas reprezentačnej prestávky nedokázala zapracovať na prekročení svojho tieňa, ale v Trenčíne vybojovala aspoň bod. Už v utorok o 17-tej hodine ju ale na Štiavničkách čaká dôležitá previerka v prvom zápase štvrťfinále Slovnaft Cupu proti rovnako trápiacej sa Trnave, takže červeno-bieli sa musia rýchlo nabudiť k lepším výkonom.

FK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 1:1 (1:0)

Góly: 23. Diaz – 69. Ferenčík. Žlté karty: 18. Da Silva, 26. Štefánik, 73. Čogley – 60. Pančík, 90.+ Belic. Zápas v Trenčíne sledovalo 2 212 divákov.

Zostava AS Trenčín: Volešák – Baez (83. Mazáň), Depetris, Holúbek, Mondek, Čogley (75. Lobotka), Kleščík, Diaz (75. Mazan), Godál, DaSilva, Štefánik.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Belic – Chrappan, Gyömbér, Považanec, Pančík, Ferenčík (86. Podstavek), Turňa, Brašeň, Slančík (55. Rejdovian (82. Sachňuk)), Hlinka, Savič.

Trenčania do zápasu nastúpili aktívnejšie a Hrnčárovi zverenci sa vo svojom úvodnom oťukávaní len snažili nič nepokaziť. Na prvý útočný výpad sa odhodlali až po desiatich minútach, ich prvé dve šance však stroskotali na ofsajdových líniách. Dva nepodarené útoky hostí vystriedali dve mimoriadne šance argentínskeho ostrostrelca Davida Depetrisa. V šestnástej minúte namieril len tesne vedľa Belicovej brány a o dve minúty zas hlavou mieril rovnako mimo svätyne Dukly. Čo sa Depetrisovi nepodarilo, to dokázal v 24. minúte Diaz, ktorý po centri Štefánika vymietol hlavou šibenicu Belicovej brány. Po viacerých nevydarených akciách Dukly sa v 37. minúte podarilo prebojovať až pred vybehnutého Volešáka mladému Ferenčíkovi. Zoči voči gólmanovi domáceho tímu ale namieril len do svojho náprotivka.

Na snahu zo záveru prvého dejstva ale Banskobystričania v úvode druhého polčasu nenadviazali. Naopak, opäť sa dostali pod tlak aktívneho Trenčína. V 56. minúte prišiel nebezpečný center domácich na Depetrisa, ktorý však nemieril presne a o dve minúty bol domáci Mondek v kópii prvo polčasovej Ferenčíkovej šance Dukly, keď sa sám ocitol pred Belicom. V tomto prípade sa ale ešte mohol radovať dorážajúci Depetris, lenže opäť nemieril presne. Po veľkom tlaku domácich prišli chvíle Dukly. V 68. minúte mal Ferenčík nahrať v útoku úplne voľnému Pančíkovi, lenže svojim riešením si pomaly vypýtal striedanie, keď akcia napokon skončila ofsajdom. Zjavne nahnevaný tréner Hrnčár ale už o niekoľko minút svojho zverenca, ktorý je pod Urpínom na hosťovaní z Baníku Ostrava, mohol len chváliť. Práve Milan Ferenčík sa v 69. minúte postaral o vyrovnanie skóre. O desať minút sa striedajúci Jozef Rejdovian zranil tak, že musel byť vystriedaný, čo zrejme narušilo druho polčasové plány trénera Dukly. Jej hráči možno i preto museli v posledných minútach bojovať o ťažko vydretý bod. V 88. minúte mal ešte ďalšiu hlavičkovú šancu Depetris, ale táto sobota nebola jeho dňom. Aj keď sa červeno-bielym podarilo napokon vybojovať aspoň bod, v Trenčíne natiahli šnúru zápasov bez výhry už na sedem zápasov.