V 21. kole Corgoň ligy zavítali hráči Dukly Banská Bystrica do tekovského regiónu, kde bol domáci piaty ViOn napokon nad ich sily.

FC ViOn Zlaté Moravce – FK Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Góly: 11. Bernáth; ŽK: 44. Pavlenda, 66. Majerník, 90.+ Orávik – 58. Matúš, 77. Považanec, 89. Vajda.

Zostava FC ViOn: Kuciak – Pavlenda, Pavlovič, Majerník (K), Chren – Candrák (31. Orávik), Paur (86. Brčák), Hruška, Husár – Babic – Bernáth (46. Hodek).

Zostava FK Dukla: Belic – Savič (74. Kuzma), Vajda, Gyӧmbér, Pančík – Hučko, Hlinka, Považanec (79. Augustín), Brašeň – Matúš, Slančík (61. Laksík).

Príjemné slnečné popoludnie prinieslo v Zlatých Moravciach zaujímavý futbal. V 10. minúte Matúš neodbytne šprintoval obkľúčený dvojicou domácich obrancov, po chybe jedného z nich sa k lopte dostal, posunul na Slančíka, no ten sklepával len do pohodlnej situácie Kuciakovi. Lenže už následný protiútok vyšiel domácim, keď sa po Babicovom centri hlavou posunul za Belica loptu Bernáth – 1:0. Po fauli v 20. minúte vypracoval nebezpečnú štandardku pre hostí Gyӧmbér a domáci Pavlovič strelou z nej síce vystrašil, ale Belicovi problém neurobil. Po rohu Dukly v 25. minúte preletela lopta celou šestnástkou a na jej konci doklepával Hlinka, Kuciakovi však poslal loptu len do náručia. V 32. minúte po Pančíkovom nástrele nebezpečne pred Kuciakom hlavičkoval Hučko, ale len do rúk domáceho gólmana. V 35. minúte strieľal zo štandardky Marek Hlinka a jeho silnú strelu brankár hostí len s ťažkosťami vyboxoval. Pred koncom prvej časti hry Pavlenda na hranici šestnástky fauloval Slančíka, ale štandardnú situáciu z nebezpečnej vzdialenosti Matúš napálil len do domácich obrancov.

Do druhého polčasu nastúpili domáci mimoriadne aktívne, najvýraznejšiu šancu mohol mať v 48. minúte Husár, ale nechal sa vytlačiť obrancami Dukly a z nebezpečného nábehu tak nevyťažil. Presne 1 530 divákov videlo aj to, ako sa v 59. minúte uvoľnil Paur, ale Belicovi nenarobil veľké problémy. V 62. minúte sa už z gólu tešil Hučko, ale podľa rozhodcov bol v ofsajdovej pozícii. Po stom ligovom góle svojho klubu v najvyššej súťaži potom túžili domáci, ale keď Majerník v 66. minúte v šestnástke fauloval Matúša, museli hráči ViOnu čeliť pokutovému kopu. Marek Hlinka napálil len do bočnej žrde Kuciakovej brány. V 78. minúte prišiel zaujímavý protiútok Dukly na ktorého konci bol centrujúci Brašeň, ktorý našiel Matúša, ale ten hlavou loptu nasmeroval len tesne vedľa bránky domácich. Päť minút pred koncom patrila lopta najmä banskobystrickým hráčom, lenže z viacerých šancí nedokázali vyťažiť a v nadstavenom čase mohol prísť z rohu ViOnu aj trest, no k Belicovi sa lopta ani nepriblížila.

V sobotu 17. marca sa už Dukla predstaví po prvýkrát na jar na domácom trávniku, keď bude o 14.30 h hostiť MFK Ružomberok.