Bez gólov sa futbal hrať nedá. Pod vedením trénera Hrnčára dokážu červeno-bieli zahrať dobre, dokonca veľmi dobre, lenže góly dávať nevedia. Vzmáhajúca sa Trnava v pohárovej odvete Dukle jasne povedala, kde ju tlačí päta.

V doterajších sedemnástich súťažných zápasoch strelili devätnásť gólov, z ktorých len šesť strelili útočníci Dukly. Aj z toho tri góly strelil Milan Ferenčík, ktorý pod Urpínom hosťuje z Baníka Ostrava len do konca roka. To sa zákonite odrazilo v lige, kde má Dukla na poslednú Nitru už len dvojbodový náskok a jeden zápas k dobru. V pohári to dosiaľ bola veselšia pesnička, i výsledky. Po domácej výhre 2:1 mali červeno-bieli k postupu do semifinále Slovnaft Cupu.

FC Spartak Trnava – FK Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:0) – prvý zápas 1:2, postupuje Trnava

Góly: 8. Čarnota, 46. Vlasko, 88. Schranz – 54. Brašeň. Zápas sledovalo 2 278 divákov.

Zostava FC Spartak Trnava: Rusov – Habánek, Janečka, Čvirik, Sabo – Karha, Čarnota –  Vyskočil (75. Ciprys), Vlasko (90.+ Gross), Schranz – Pavelka (88. Tomeček).

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Belic – Turňa, Poljovka, Chrappan, Hučko – Gyömbér (46. Hlinka) – Brašeň, Považanec, Pančík (63. Ferenčík) – Sachňuk, Slančík (85. Savič).

Trnava posilnená dôležitým ligovým víťazstvom na Slovane, nastúpila do pohárovej odvety s jasným cieľom čo najskoršieho zmazania manka, ktoré si v Banskej Bystrici Hoftychovci vytvorili. Prekvapením zo strany Dukly bolo nasadenie brankára Belica, ktorý v uplynulom zápase v Zlatých Moravciach chybil pri oboch inkasovaných góloch. Hráči Trnavy zjavne tieto chyby videli, keď už v 8. minúte otvoril skóre Patrik Čarnota. Dukla sa postupne dostávala do zápasu, lenže propagačné nábehy Sachňuka, sa ohrozeniami Rusovovej brány nemôžu nazvať. V samom závere tak domáci svoje vedenie poistili, keď Belica prekonal Ján Vlasko.

Hráči spod Urpína si zrejme v šatni vypočuli poriadne sýtu hubovú polievku, pretože do druhého polčasu nastúpili omnoho živšie. V 54. minúte sa Dukla už radovala z návratu postupových ambícií, keď sa presadil Jakub Brašeň. Hralo sa tak opäť od nuly, lenže v tej chvíli nastúpil enormný tlak Spartaka. Dlhé minúty dokázala Dukla odolávať, niekoľko slušných zákrokov vytiahol zo svojej našetrenej zásoby aj gólman Belic, lenže v 88. minúte sa napokon pozeral za svoj chrbát aj po tretíkrát. Slovenskému Rímu zabezpečil postup talentovaný mladík Ivan Schranz.

V akej hlbokej kríze sa Dukla nachádza, sa ukáže už v sobotu, kedy od 14.30 hod. hostia červeno-bieli na Štiavničkách poslednú Nitru a nič iné, ako výhru, jej priaznivci nechcú vidieť. Ak by sa neúspechom skončil aj tento zápas, Štiavničky zrejme cez zimu čaká poriadne „prekopanie“ kádra, pretože doterajšie výkony a najmä výsledky na najvyššiu súťaž zjavne nestačia.