Po vypadnutí z pohárovej súťaže sa banskobystrickí hráči chceli sústrediť na ligu. To im ale v Trnave celkom nevyšlo, navyše z pozápasového vyjadrenia trénera Hrnčára je jasné, že v kabíne na Štiavničkách nie je všetko v poriadku.

FC Spartak Trnava – FK Dukla Banská Bystrica 2:1 (0:1)

Góly: 77. a 88. Vlasko – 35. Pavol Jurčo. ŽK: 73. Maruško, 88. Vlasko – 63. Považanec, 66. Rodinger. ČK: 46. Nosko (Dukla)

Zostava Spartaka Trnava: Filipko – Martin Tóth (70. Maruško), Adámik, Janečka, Chovanec – Štepanovský, Procházka (59. Augustíni), K. Kuzma (59. Vlasko), Sabo – Hodek, Schranz.

Zostava Dukly Banská Bystrica:
Rodinger – Podstavek, Nosko, Dionatan Teixeira, Ľupták – Turňa, Brašeň, Faško (57. Savič), Považanec (78. Peňaška) – Slančík, Jurčo (50. P. Vajda).

B014Aj keď úvod zápasu patril domácim hráčom, ktorí si dokázali vytvoriť výraznejší tlak, ku gólovým šanciam sa dostali až v druhej polovici polčasu najmä hostia. Konkrétne Pavol Jurčo, ktorý využil chybu domácej obrany a v 35. minúte prekonal Filipka. Ešte pred koncom prvej štyridsaťpäť minútovky mohol aj zvýšiť, lenže zblízka pred gólmanom hostí už nebol presný.

V druhom polčase chcel domáci celok zvrátiť nepriaznivý vývoj, ale narážal na kvalitnú defenzívu Dukly. Tá si ale musela poradiť už bez vylúčeného Noska a zrejme aj to prinieslo Spartaku viac príležitostí, než by si hostia predstavovali. Aj keď s nariadenou penaltou si ešte Rodinger poradil. V 77. a 88. minúte to náležite využil striedajúci Ján Vlasko.

Najbližší zápas čaká Duklu po reprezentačnej prestávke počas Radvanského jarmoku, a to v sobotu 14. septembra o 17.30 na Štiavničkách proti Slovanu Bratislava.

Koniec trénera Norberta Hrnčára sa zrejme blíži

Nasvedčujú tomu nielen hlasy fanúšikov žiadajúcich jeho odvolanie po vypadnutí Dukly hneď v druhom kole Slovnaft Cupu, ale aj slová samotného Hrnčára na tlačovej konferencii po zápase v Trnave. Strohé vyjadrenie „Mám pocit, že tento zápas ani inak dopadnúť nemohol,“ ktoré bývalý majster Slovenska a dlhoročný hráč Slovana Bratislava odmietol ďalej komentovať nasvedčuje, že sa už nemôže opierať ani o podporu hráčskej kabíny. Napriek vylúčeniu hráča, strata vedenia v Trnave a konečná prehra určite nič pozitívne na dojme z banskobystrického klubu nepridáva.

Na vypadnutie zo Slovnaft Cupu doplatil počas týždňa už tréner Trenčína Ľuboš Nosický. Jediným výraznejším trénerským úspechom Norberta Hrnčára, ktorý v Dukle kedysi prvýkrát okúsil najvyššiu súťaž ako hráč a pred rokom tu začínal aj svoju trénerskú kariéru pri mužstve najvyššej súťaže, bolo dosiahnutie na štvrťfinále pohárovej súťaže v minulej sezóne a neskôr záchrana tímu v najvyššej súťaži.