Futbalisti Banskej Bystrice nedokázali v Ružomberku zvíťaziť od postupu do najvyššej súťaže. Prekliatie štadióna pod Čebraťom nezlomili ani v sobotu večer, keď domácim Liptákom podľahli 0:1. Keďže neoslnili ani výkonom, priaznivci spod Urpína, ktorý merali cestu do Ružomberka, odchádzali domov sklamaní.

MFK Ružomberok – FK Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Gól: 22. Š. Pekár   ŽK: 31. Sivčevič, 74. Sloboda – 31. V. Gajdoš, 85. Hučko

Základná Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Pleva, Adámik, P. Vajda, M. Savič – Pečovský – M. Pančík ml., V. Gajdoš, T. Hučko – Seye, Pich

ilustr. foto: Branislav Račko

V prvom polčase sa pod umelým osvetlením hral futbal s minimom šancí na oboch stranách a s územnou prevahou domácich hráčov. Banskobystričanom viazla rozohrávka v strede ihriska, Seye s Pichom sa nedokázali presadiť cez pozorne brániacich Ružomberčanov. K dvom  streleckým príležitostiam sa dostal Michal Pančík, prvý krát spoza šestnástky mieril nad bránu Penksu, neskôr mu v ideálnej príležitosti lopta vôbec nesadla a len mierne zmenil jej smer. V 22. minúte nechali hráči Dukly veľký priestor Ďubekovi, ktorý vyslal na Boroša strelu z väčšej vzdialenosti. Lopta sa po neistom zákroku brankára dostala k Pekárovi, ktorý nemal problém to prázdnej brány otvoriť skóre. Do konca polčasu sa už „vojaci“ do žiadnej príležitosti nedostali a do šatní sa šlo za stavu 1:0 pre Ružomberok.

Po zmene strán sa očakávala snaha Dukly o vyrovnanie, miesto toho ale prišli chvíle Ružomberka. Domáci mali niekoľko príležitostí na skórovanie, najvážnejšiu v 56. minúte po rohovom kope, keď lopta z hlavy Kroupu takmer skončila v Borošovej sieti. Dukla sa nevedela prekombinovať z vlastnej polovice, pánmi na ihrisku boli Liptáci. Bezmocnosť vojakov dokumentovala situácia pri jednom z rohových kopov Ružomberka, keď do šestnástky prišlo brániť všetkých desať hráčov v červených dresoch. Dukla si však predsa len jednu gólovú príležitosť vypracovala a to vďaka Robovi Pichovi. Ten skvele potiahol akciu po ľavej strane, naviazal na seba hráčov Ružomberka, prihral nabiehajúcemu spoluhráčovi, lopta si však z tejto jednoznačnej šance nenašla cestu do bránky. To už aj približne päťdesiatka fanúšikov v sektore hostí tušila, že z Ružomberka pôjdu opäť naprázdno. Karol Marko sa odhodlal prvý krát vystriedať až v 69. minúte, Gajdoša striedal Považanec. O niečo neskôr prišiel na ihrisko aj Laksík miesto Seyeho, spomínané striedania však vplyv na vývoj zápasu nemali. Snáď keby Laksík nahradil senegalského útočníka už skôr. Za zmienku stojí ešte strela aktívneho Ďubeka, domáceho kapitána, ktorú Boroš vytesnil nad bránku. Duel sa potom už iba dohrával a Ružomberok si tesné vedenie bez problémov postrážil až do záverečného hvizdu rozhodcu.

Smoliarmi zápasu zo strany Banskej Bystrice boli brankár Boroš, po ktorého neistom zákroku dostal gól ako na podnose Pekár, Viktor Pečovský, ktorý sa po zranení v sobotu iba hľadal, ako aj Seye, ktorého prihrávky nachádzali adresáta len výnimočne. Po stretnutí zamierili k sektoru hostí, poďakovať sa svojim fanúšikom len štyria hráči, na čele s Michalom Pančíkom a Róbertom Pichom. Ostatní sa ponáhľali do šatní.