Dukla Banská Bystrica v Ružomberku ešte nevyhrala. Aj keď zverenci Norberta Hrnčára už v tejto sezóne zlomili šestnásťročné prekliatie na žilinskom trávniku, pod Čebraťom ťahali za kratší koniec.

MFK Ružomberok – FK Dukla Banská Bystrica 3:2 (1:1)

Góly: 26. Zreľák, 66. Serečin, 88. Ďubek – 30. Peňaška, 75. Turňa. ŽK: 90. Ďubek – 70. Vajda, 77. Brašeň. Zápas v Ružomberku sledovalo 1482 divákov.

Zostava MFK Ružomberok: Zich – P. Maslo, Práznovský, Greššák, Ondrek, Nagy, Lupták (46. Serečin), Bielák, Ďubek, Almaský (81. Š. Pekár), Zreľák.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Adámik, Vajda, Teixeira – Turňa, Brašeň (90+. Šovčík), Hlinka,  Pančík (72. Považanec), Hučko – Vrána (59. Slančík), Peňaška.

dukla-ruzomberokV Ružomberku sa v sobotu popoludní hral mimoriadne atraktívny ligový futbal. Snaha sa nemohla zaprieť ani jednému z tímov na ihrisku, a aj keď úvodnú aktivitu mali na kopačkách najmä hostia, Ružomberok hru vyrovnal a v podaní skúseného Ďubeka a mladého Zreľáka aj pravidelne hrozil. Práve po spolupráci tejto dvojice sa už takmer radoval s gólu ich spoluhráč Mário Almaský, lenže za Borošom ešte zachraňoval, podobne ako v Senici, Adámik. Na opačnej strane hrozil už o niekoľko minút Peňaška. Lenže v 26. minúte prišiel otvárací gól domácich zverencov Ladislava Šimča, keď Boroša prekonal Adam Zreľák. Červeno-bieli na šťastie nedovolili hosťom rozbeh, keď Michal Peňaška ešte v 30. minúte vyrovnal na 1:1. Lenže viac útočnej snahy mali napriek tomu domáci.

Ružomberok aj preto otvoril skóre druhého polčasu. V 66. minúte sa presadil Filip Serečin, ktorý zúžitkoval nahrávku od Ďubeka. Aj keď v 75. minúte ešte dokázal vyrovnať z pravej strany na Brašeňovu prihrávku nabiehajúci Matúš Turňa, napokon došlo aj na gól skúseného stredopoliara a Zvolenčana – Tomáša Ďubeka. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času strieľal na Boroša Zreľák, banskobystrický brankár len vyrazil a v správnom čase na správnom mieste bola už spomínaná opora Liptákov Tomáš Ďubek.

Bilancia Dukly Banská Bystrica s Ružomberkom na jeho ihrisku (od vstupu Ružomberka do najvyššej súťaže):

1.4.2007, 4. kolo – nadstavba – 2:0
Slovenský pohár: Dukla nastúpila proti Ružomberku “B”, štvrťfinále, 4.4.2007 – 2:1