Zverenci Štefana Zaťka v 4. kole Corgoň ligy zavítali do Prešova. Po dvoch presvedčivých výhrach cestovali aj na východ s chuťou bodovať.

Do brány Dukly sa pre menšie žalúdočné problémy Tomáša Belica postavil Ján Ďurčo, ktorý mal podľa pôvodných predpokladov stáť pred snahou Prešova o strelenie ich prvého gólu v sezóne. No najväčšiu šancu prvého polčasu mala Dukla. V 12. minúte centroval z hranice šestnástky na voľného Jakubka Pančík, ale prvý menovaný hlavou pred odkrytou bránou usmernil loptu len vedľa Divišovej brány. V 33. minúte Bernardova hlavička smerovala len vedľa konštrukcie Ďurčovej brány a rovnako Mariano Bernardo dorážal vedľa brány hostí v 43. minúte.

Druhý polčas sa niesol v znamení futbalovej nudy. Prešov bol bezzubý a každá snaha končila na pomerne istej obrane Dukly. V 85. minúte zatočil z prahu šestnástky Prekop a efektnou strelou prekonal Diviša. V nadstavenom čase bol vo veľkej šanci domáci Kolbas. Pri dorážke po aute namieril ale len do hornej žrde Ďurčovej brány. Dukla vyhrala tretí zápas v rade, Prešov už v štyroch nestrelil ani jediný gól. Červeno-bieli pri tom nedominovali, neoslňovali peknou hrou, ale za to pokračujú vo svojom najlepšom štarte do ligy od roku 2004. Po dnešku sa Zaťkovi zverenci posunú na druhé miesto za ViOn Zlaté Moravce, ktorý len remizoval v Košiciach. Zotrvanie Dukly na tejto pozícii závisí od zajtrajších výsledkov Slovana a Senice. Už o týždeň, v sobotu 13. augusta o 17:30,  na Štiavničky zavíta práve bratislavský Slovan na čele s reprezentačným trénerom Vladimírom Weissom.

1. FC Tatran Prešov – Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)

Gól: 85. Prekop. ŽK: 88. Katona – 65. M. Turňa. Stretnutie sledovalo 1 750 divákov.

Zostava Tatran Prešov: Diviš – Kolbas, P. Petráš, Čep (77. Heidenreich), Krob – Lipták – Katona, P. Baláž (74. Guba), Papaj – Žůrek (60. Zeher), Bernardo.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Ďurčo – Turňa, Kupčík, Hlinka, Savič – Hučko, Bažík (81. Uškovič), Prekop (90.+ M. Libič), M. Pančík – Jakubko, Brašeň (66. Ľupták).