Banskobystrická Dukla nastúpila v 3. kole Slovenského pohára (SP) na pôde TJ Sokol Dolná Ždaňa. Účastník tretej najvyššej súťaže v prvom polčase červeno-bielych potrápil a chýbalo málo, aby to bol práve on, kto sa ujme vedenia.

TJ Sokol Dolná Ždaňa – Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:2)
Góly: 52. Laksík, 68. Rejdovian, ŽK: 55. Vajda (Dukla), 1469 divákov, rozhodoval Vlk
Zostavy:
TJ Sokol Dolná Ždaňa: Gramblička – Krivjančin (62. Cimerman), Kamas, Sekereš, Orolín, Ondrejka, Pinka, Zvara (58. Páleník), Sepeši, Líška, Sojka
FK Dukla Banská Bystrica: Belic – Turňa, Hlinka, Chupáč (30. Prekop), Vajda – Ľupták, Bažík, Johancsik (30. Rejdovian), M. Pančík – Laksík (70. Faško), Jakubko

Ilustračné foto: Dušan Šípka

Futbalisti Dolnej Ždane začali od úvodu aktívne a zaskočili corgoňligových futbalistov Dukly. Už v 10. minúte sa v obrovskej šanci ocitol domáci Pinka a v 23. minúte mohol spoza šestnástky skórovať Móres, ale brankár Dukly Belic podržal svoje mužstvo. O dve minúty na to ho už prekonal Liška, lopta ale išla tesne vedľa žrde. Nemohúcnosť Banskobystričanov pokračovala, čo donútilo trénera Zaťka k dvojnásobnému striedaniu v 30. minúte. Za Johancsika prišiel Rejdovian a Chupáča nahradil Prekop. Napriek tomu sa Dukla do tempa nedostala a polčasový hvizd bol pre ňu vykúpením.

Do druhého dejstva nastúpili červeno-bieli aktívnejšie, čo sa odzrkadlilo v 52. minúte. Jakubko našiel v šestnástke Laksíka a ten prekonal brankára domácich. Martin Jakubko ďalej hýril aktivitou a bol jednoznačne najlepším hráčom na ihrisku. Prsty mal aj v druhom góle Dukly, keď perfektne prihral Rejdovianovi a ten s ľahkosťou skóroval. Do konca zápasu sa už stav nemenil, a tak si Bystričania mohli odfúknuť a tešiť sa z postupu do štvrťfinále Slovenského pohára.