Futbalisti banskobystrickej Dukly cestovali po dvoch výhrach, pri ktorých ani raz neinkasovali, na Pasienky. S domácou rezervou Slovana Bratislava odohrali divácky atraktívny zápas.

ŠK Slovan Bratislava B vs. FK Dukla Banská Bystrica 3:2 (2:1)

Góly: 7. Damnjanović, 22. Damnjanović, 71. De Sa – 19. Rejdovian, 75. Vila. ŽK: Majerčák, Nedorost, Mašulovič – Vitek, Slančík, Fuják. Zápas sledovalo v Bratislave 50 divákov.

Zostava ŠK Slovan Bratislava B: Rybár – Majerčák, Rigo, Nedorost, Molnár, Damnjanović, Pinte, Mašulovič, Tereshchenko (46. Ďuriš), Ligeon (63. Lády), De Sa (84. Morócz)

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Brać – Daniel, Snitka, Cvik, Rejdovian, Slančík (85. Malík), Ďanovský, Šmehyl, Vitek (68. Vila), Savić, Ungar (46. Fuják)

Belasí mali výborný vstup do stretnutia, keď sa už v siedmej minúte radovali z gólu. Srbskí legionár Damnjanović napriahol a  po efektívnom voleji nedal Braćovi šancu. Odpoveď hostí prišla v 19. minúte z kopačky Rejdoviana. Ten ťažil z výbornej roboty Slančíka a osamotený v šestnástke už nemal problém poslať loptu za Rybárov chrbát. Gólová prestrelka pokračovala. Už o necelé tri minúty sa Bratislavčania opäť dostali do vedenia. Šťastným strelcom bol rovnako ako pri prvom presnom zásahu Damnjanović. Tentokrát sa otočil z loptou a prízemnou strelou k žrdi rozvlnil sieť. Atraktívne stretnutie pokračovalo aj naďalej. Najprv mal na kopačke vyrovnanie Slančík, ktorý po peknej individuálnej akcii minul pravý horný roh domácej svätyne iba o centimetre. Na druhej strane mal tutovku Pinte, ktorý v pokutovom území zakončoval z prvej. Jeho strelu ale bravúrnym reflexom zneškodnil Brać. Brankárovi Dukly v závere polčasu pomohla pri strele Damnjanovića aj pravá žŕdka.

Druhý polčas už bol jasne v réžii Dukly. Tá si vypracovala viacero dobrých príležitostí na skórovanie. V 61. minúte opečiatkoval žrď Ďanovský a pri ďalšej veľkej šanci sa predviedol domáci gólman Rybár. Ďanovský mal smolu aj v 69. minúte, keď jeho strelu do prázdnej brány zachytil na bránkovej čiare domáci kapitán Molnár. Prišiel tak trest v podobe gólu Slovana. Rigo z ľavého krídla našiel nabiehajúceho De Sa a ten v páde dokázal loptu usmerniť do siete. Dráma na Pasienkoch však pokračovala a v 75. minúte bolo opäť znížené. Striedajúci Vila po prihrávke Ďanovského nedal Rybárovi šancu a vrátil Duklu späť do zápasu. Záverečná fáza už veľa vzruchu nepriniesla. Napriek optickému tlaku hostí už Rybár neinkasoval. Banská Bystrica prerušila svoju dvojzápasovú sériu výhier, v Bratislave padla so Slovan B 2:3.

Zverenci trénera Tótha sa najbližšie predstavia v sobotu 6. mája, keď na domácom trávniku, opäť pred prázdnymi tribúnami, privítajú Svätý Jur. Úvodný výkop je naplánovaný na 17.00 hod.

Povedali po zápase:

Dušan Tóth (tréner B. Bystrice): „Prvý polčas sme trošku zaspali a inkasovali sme dva góly po zbytočných zaváhaniach v defenzíve. Výkon nebol optimálny, no v druhej časti sa hralo len na jednu bránku, valcovali sme súpera, ale moji hráči nevyužívali ani obrovské šance. Slovan z jedinej vážnejšej príležitosti dosiahol gól. Škoda tohto stretnutia, pretože mali sme nielen na remízu, ale i na víťazstvo. Po prestávke sa hralo iba na polke Slovana, s výnimkou dvoch troch situácií. Ďanovský nevyužil tri 99 percentné šance, ďalšie dobré možnosti mali aj Vila či Rejdovian.“

Jozef Rejdovian (hráč B. Bystrice, autor gólu): „V prvom polčase sme vyrobili dve zbytočné chyby, po ktorých sme inkasovali. Po prvom zásahu súpera sme chceli vyrovnať, čo sa aj podarilo. Slančík dobre zakryl loptu a z prvej mi ju posunul, čo som dobrou strelou využil. Prvý polčas bol vyrovnaný, aj keď sme sa dopustili chýb, ktoré Slovan využil, no my sme mali tiež situácie, ktoré sme mohli dotiahnuť do finálnej fázy. V druhom polčase sme boli jednoznačne lepším mužstvom. Domáci dali z jedinej situácie, ktorú si vypracovali, gól. My sme mali tri tutovky za stavu 1:2, no nepadlo nám to tam. Bol to z našej strany jeden z najlepších zápasov, ale neuspeli sme.“

Saša Savič (kapitán B. Bystrice): „Bol to dobrý zápas, padlo päť gólov, škoda iba, že my sme ich dali menej. V prvom polčase sme inkasovali naivné góly, pri týchto situáciách sme mali zlé defenzívne postavenie, na šance to však bolo 4:2 v prospech súpera, podržal nás aj brankár. V druhom sa domáci nedostali poriadne ani za polku ihriska. Vytvorili si jednu šancu a dali jeden gól. My sme naopak ani vyložené príležitosti nepremieňali, trafili sme i do žrde. Dopadlo to pre nás smolne. Veľká škoda nevyužitých šancí.“