Zápas 32.kola hokejovej Slovnaft extraligy medzi Duklou Trenčín a HC ’05 Banská Bystrica mal jasného favorita. Barani mali byť suverénom tohto zápasu, domáca Dukla však dobrou hrou prekvapila a nakoniec vyhrala v pomere 2:1.

Dukla Trenčín – HC’05 Banská Bystrica 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 11. T. Melichárek (Ölvecký, Pardavý), 25. Bolf (R. Tvrdoň, M. Hruška) – 58. Hvila (Cebák, Šechný)

Zostavy tímov:

Dukla Trenčín: V. Kováč – Sekeráš, E. Bednár, M. Hruška, Bolf, S. Tomko, Trefný – Pardavý, Ölvecký, T. Melichárek – Gašparovič, Jánoš, R. Tvrdoň – M. Filo, Koložváry, O. Ďuriš – Tybor

HC ’05 Banská Bystrica: Šimonovič – Cebák, Bambúch, Kubka, Biro, Vantroba, Vizváry – Paľov, M. Hlinka, Hvila – Tománek, M. Hudec, J. Sýkora – Rumpel, Šechný, Kútny – Hamrák, Heizer, Bendík

ilustr. foto: Branislav Račko

Prvé minúty stretnutia patrili nám, následne sa však hra opticky vyrovnala a hralo sa prevažne v strednom pásme. Prvá vážnejšia šanca prišla až v úvode 10. minúty, kedy mohol otvoriť skóre zápasu Filo, Šimonovič však bol na mieste. O pár sekúnd neskôr sa ukázali aj hostia, Kútny pálil spomedzi kruhov, no puk skončil opäť na výbornom brankárovi – tentokrát tom domácom.  Dukla sa ujala vedenia v 11. minúte. Po menšej skrumáži pred bránou Banskobystričanov poslal puk do brány Melichárek. Po góle opäť ožili „nulapäťky“ a Kováč mal dostatok práce, či už pri strele Vantrobu, alebo pri pokuse Sýkoru. Šimonoviča zase ohrozil mladý Gašparovič, ktorý však svoju individuálnu akciu gólovo nezakončil a skóre sa tak do konca tretiny nemenilo.

Druhá tretina začala s množstvom nepresností. Hra sa však postupne opäť rozbehla a v 25. minúte padol druhý gól v zápase. Jeho autorom bol domáci Bolf, ktorý so šťastím od nôh obrancu poslal puk až do Šimonovičovej brány. Následne sme mohli prehrávať už o tri góly, prečíslenie 2 na 1 však Olvecký s Pardavým nevyužili. Bystrica na to zvýšila aktivitu a domáceho Kováča zahrnuli strelami, z ktorých mala ku gólu najbližšie tá Hvilova či Tománkova. Ani jedna však neprešla až za brankársku čiaru, a tak aj druhú tretinu vyhrali domáci v pomere 1:0.

V tretej tretine sa očakával tlak favorita a následné zdramatizovanie zápasu. To mohlo prísť hneď v úvode, výborne chytajúci Kováč však zneškodnil všetky nebezpečné pokusy Hamráka a Sýkoru i Šechného. Predviedol sa však opäť aj Šimonovič. Ten v presilovke zneškodnil dva pokusy Ďuriša. Hostia sa tešili z gólu až v polovici 58. minúty, kedy bol na konci akcie pred poloprázdnou bránou Hvila, a ten sa nemýlil. Posledné minúty tak sľubovali veľkú drámu. Tá aj napriek odvolaniu Šimonoviča a hre bez brankára už ďalší gól nepriniesla, a tak si Dukla za veľkého potlesku svojich fanúšikov nečakane odnášala všetky tri body. Banská Bystrica okrem prehry stratila aj priebežnú druhú pozíciu v tabuľke, na ktorú sa vďaka výhre 5:2 dostáva Poprad.