Po dobrom výkone, no nakoniec smolnej prehre na bratislavských Pasienkoch sibanskobystrická Dukla chcela napraviť chuť na domácej pôde. Tam sa jej spravidla hrá ťažšie ako vonku, a ani posledný domáci zápas jesene nebol výnimkou.

FK Dukla Banská Bystrica – FK Senica 1:1 (0:1)

Góly: 42. T. Kóňa – 50. Jakubko; ŽK: 76. Rejdovian – 24. Strnad, 39. T. Kóňa, 61. Piroska, 65. Gajdošík; Stretnutie sledovalo 1070 divákov.

Zostava FK Dukla: Belic – Ľupták, Poljovka, Kupčík (69. Chupáč), Hučko, Rejdovian (83. Laksík), Považanec, Hlinka, Brašeň, Jakubko, Uškovič (69. Bažík).

Zostava FK Senica: Bolek – Gorosito, Pillár, Gajdošík, Leal Valencia, Strnad, Valenta (74. Hošek), Piroska, T. Kóňa, Ďurica, Kalabiška.

Vo futbalovejšom prvom polčase mali v úvode až trojicu šancí domáci hráči, no na ich konci bol neúspešný druhý najlepší strelec Zaťkovho tímu Dušan Uškovič. Hostia sa v 42. minúte dostali prakticky prvýkrát do výraznejšej šance a Kóňa v ofsajdom zaváňajúcej šanci nezaváhal.

Gól do šatne v kabíne Dukly navaril cez prestávku to správne nabudenie do úvodu druhého polčasu. Čo sa totiž Uškovičovi nepodarilo v prvom dejstve, dobehol v druhom kanonier Jakubko. Ten sa presadil práve po štandardke Dušana Uškoviča. Zvyšný priebeh hry nepriniesol veľa futbalovej krásy. Dukla sa musela najmä v záverečných minútach brániť tlaku hostí, ktorý však aj so šťastím ustála.

Červeno-bieli sa ešte o týždeň predstavia v Žiline a ďalší ligový duel ich potom čaká až po zimnej prestávke 25. februára 2012.

Uškovič: Aspoň sme to dobehli!

V kabíne Dukly vládla po zápase aspoň čiastočná spokojnosť. Útočník Dušan Uškovič mal na kopačke viac gólov, no nakoniec k nemu pomohol Martinovi Jakubkovi: „Gólová prihrávka potešila, pretože sme sa pripravovali na štandardky. V prvom polčase sme mohli dať jeden, dva góly no dostali sme gól keď boli Seničania prvý raz pri bráne. V druhom polčase potešila aspoň tá dobrá štandardka. Aj keď sme stratili dva body, myslím si, že sme ukázali celkom dobrý výkon,“ zhrnul.

Uškovič si zároveň uvedomuje, že Dukle sa na domácej pôde na jeseň veľmi nedarí a preto je aj bod cenný: „Vždy sa chce doma vyhrať, bol to posledný zápas doma, kde nám to na jeseň veľmi nešlo. Teraz sme boli v inej pozícii, pretože väčšinou sme my vyhrávali, ale teraz sme to aspoň dobehli. Je to aspoň čiastočná spokojnosť, keby sme už doma prehrali piaty zápas, bolo by to už zlé.“