Banskobystrickí futbalisti pokračovali na bratislavských Pasienkoch v dôraznej taktickej hre z predošlých zápasov, ktorou dlhé minúty tupili snahy belasých. Slovan v predchádzajúcich dvoch zápasoch vyhral troj gólovým rozdielom, čo sa mu tentokrát síce nepodarilo, ale všetky body napokon aj tak zostávajú v hlavnom meste.

ŠK Slovan Bratislava – FK Dukla Banská Bystrica 2:0 (0:0)

Góly: 75. Žofčák, 90.+ Milinkovič (z 11 m); ŽK: 39. Adámik; ČK: 90.+ Boroš. Zápas na Pasienkoch sledovalo 1 441 divákov.

Zostava ŠK Slovan Bratislava: Kováč – Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Lukšík – Kopúnek, Grendel (55. Soumah) – Žofčák (87. Pauschek), Hlohovský (63. Halenár), Milinkovič – Peltier.

dukla-slovanZostava FK Dukla: Boroš – Gyömbér (86. Savič), Adámik, Teixeira – Turňa, Brašeň (76. Ľupták), Hlinka, Považanec (59. Pančík), Hučko – Vrána, Slančík.

Peter Boroš v úvodných dvoch ligových kolách neinkasoval, ale rozstrieľaní belasí boli jasnou hrozbou a tiež favoritom zápasu. Zvlášť, keď v uplynulých dvoch zápasoch Slovan nastrieľal až sedem gólov. Lenže už po prvých minútach bolo jasné, že červeno-bieli budú pokračovať vo svojej efektívnej hre z úvodných jarných zápasov. Väčšie príležitosti si ale už v prvom polčase dokázali vytvoriť domáci, najmä keď Hlohovský v jedenástej minúte trafil žrď Borošovej brány. Na opačnej strane bol aktívny Slančík, ale pred Kováčom nemieril presne. Zvyšok prvej časti hry pred len slabou diváckou návštevou už dokázali hráči z Banskej Bystrice ustáť a vyrovnať priebeh duelu.

Do druhého polčasu vstúpili oba celky ešte aktívnejšie a najmä s chuťou rozhodnúť. V 52. minúte sa vo veľkej šanci ocitol Peltier, keď Borošovi po jeho akcii lopta vypadla, ale v dorážke nebol úspešný. Gólové šťastie sa ale nepriklonilo ani na druhú stranu, keď v 65. minúte Slančík po Turňovom centri hlavičkoval len tesne nad bránu Slovana. Presnejšiu hlavičku ukázal o desať minút Žofčák. Záložník Slovana namieril loptu hlavou do Borošovej pravej žrde, odkiaľ sa odrazila za čiaru – 1:0. Slovákovi zverenci potom začali prísne kontrolovať hru, aby už body Dukle nepustili. Keď to vyzeralo na záver zápasu, brankár Dukly fauloval nabiehajúceho Halenára. Boroš bol hlavným rozhodcom Jaškom vylúčený a do brány sa postavil mladý útočník Fabián Slančík, ktorý nedosiahol na penaltu Marka Milinkoviča – 2:0.