Povzbudení poslednou výhrou nad Martinom cestovali Banskobystričania na pôdu Nového Mesta nad Váhom. Domáci futbalisti sa nachádzali v dobrej forme, keď okupovali piate miesto a ťahali trojzápasovú víťaznú šnúru.Tú im ale chceli vojaci prerušiť  a vrátiť svojmu súperovi prehru 1:2 z prvého vzájomného duelu v tejto sezóne.

AFC Nové Mesto nad Váhom vs. FK Dukla Banská Bystrica 2:1 (0:0)

Góly: 57. L. Šebek, 66. L. Šebek – 61. Snitka (pen.). ŽK: Šupka, Kurtin, M. Šebek, Belic – Vitek, Fuják. Zápas sledovalo v Novom Meste nad Váhom 138 divákov.

Zostava AFC Nové Mesto nad Váhom: Belic – Múdry, Šupka, Jurica, M. Šebek, L. Šebek, Vlado (90. Cisár), Živčic, Mikuš, Kurtin (70. Jastráb), Rapavý (70. Lopušan)

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Ďurčo – Chupáč, Daniel, Snitka, Urgela (46. Džoni), Vila, Vitek (68. Cvik), Jarabica, Savić, Ungar, Fuják (90. Valent)

Dukla_NoveMesto-12Prvé dejstvo neprinieslo  prítomným divákom veľa futbalového vzrušenia. Šancí bolo na obidvoch stranách ako maku a hral sa skôr medzišestnástkový futbal. Výnimkou bola iba príležitosť Viteka z 25. minúty, ale jeho zakončenie nakoniec Belicovu bránu neohrozilo. Prvá strela na bránu prišla až po polhodine hry. Banskobystrický gólman Ďurčo ale nevýraznú strelu bez problémov kryl. Mierne aktívnejší boli vojaci, ich útočná snaha ale končila zblokovanou strelou alebo pokazenou finálnou prihrávkou.

Aj do druhej časti vstúpili aktívnejšie hostia, z dvoch rohových kopov za úvodných päť minút ale nezapršalo. Zverenci trénera Tótha pokračovali v tlaku, no boli to práve oni, ktorí prvýkrát inkasovali. Domáci využili v 57. minúte rohový kop a prostredníctvom Šebeka sa dostali do vedenia. Hostia naďalej pokračovali v aktívnej hre a odmenení boli v 61. minúte. Dukla dostala výhodu pokutového kopu, ktorý bezpečne premenil Snitka a vyrovnal skóre stretnutia. Neprešlo však ani päť minút a Nové Mesto opäť viedlo. Domáci zahrávali ďalší rohový kop, ktorý našiel voľného Šebeka a ten po druhýkrát prekonal Ďurča. Dukla v záverečnej dvadsaťminútovke vrhla všetky sily do útoku, ale cez pozornú obranu Nového Mesta sa už nedokázala presadiť. Hostia tak napriek hernej prevahe a dobrému výkonu odchádzajú po dvoch nezvládnutých rohových kopoch z Nového Mesta nad Váhom bez bodu.

Povedali po zápase:

Dušan Tóth (tréner B. Bystrice): „Herný výkon bol z našej strany na vysokej úrovni. Osemdesiat percent zápasu sme dominovali na ihrisku, vytvorili sme si viac šancí na skórovanie, ale žiaľ sme ich nevyužili. Domáci nám v podstate z dvoch striel dali dva góly a vyhrali. Oba zásahy vznikli po štandardkách. Trápime sa s koncovkou. Šance, ktoré si vypracujeme, nedokážeme využiť. Urobili sme krôčik dopredu z hľadiska výkonu, po hernej stránke je to už lepšie, ale základ, teda výsledok, nám ušiel o jeden gól.“

Gabriel Snitka (hráč B. Bystrice a autor gólu): „Herne to bolo z našej strany na slušnej úrovni. V prvom polčase sme mali pár šancí, najväčšiu stopercentnú Vitek, ale nevyužil ju. Pripravili sme sa dobre na súpera, dokázali sme eliminovať jeho silné stránky, hlavne dobrý prechod do útoku, ale doplatili sme na zlé bránenie štandardných situácií. Nechali sme odkrytý priestor pred bránkou a inkasovali dva góly. V závere sme sa snažili niečo zo zápasom ešte urobiť, Jarabica išiel na hrot, ale už sa nám nepodarilo vyrovnať.“

Jesennú časť ukončia zverenci trénera Tótha v sobotu 19. novembra domácim súbojom s Trnavou B. Úvodný výkop je naplánovaný na 13.00 hod.