V rámci 10. kola Corgoň ligy nastúpila Dukla na ihrisku ambicióznej Senice. Favoritom boli domáci, Banskobystričania však podali taktický výkon a tešili z bodu po remíze 1:1.

FK Senica – FK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:1)

Góly: 15. Martin Zeman – 29. Peňaška

Zostavy:
Senica: Šulla – Habánek, P. Pavlík, Brabec, Kalabiška – Jirásek, T. Kóňa – Hiago, Piroska, Martin Zeman – Tsoumou
Banská Bystrica: Boroš – Podstavek, Nosko, Dionatan Teixeira – B. Ľupták – M. Turňa, Brašeň (Savič), Faško (Považanec), Peňaška – Pavol Jurčo (Marcin), Slančík

FK Dukla Banská Bystrica - FK Senica, 6.10.2012Úvod zápasu patril domácim, ktorí síce mali územnú prevahu, ale do vyloženej šance sa nedostali. Do brány Dukly sa postavil Peter Boroš, ktorý po nepresvedčivých výkonoch v predchádzajúcich zápasoch vystriedal Dominika Rodingera. Banskobystrický brankár kapituloval už v 16. minúte, keď po centri Hiaga skóroval Zeman. Inkasovaný gól červeno-bielych prebudil a zvýšili aktivitu. Ich snaženie prinieslo úspech v 30. minúte, keď si svoj prvý gól v sezóne pripísal Peňaška. O päť minút mal šancu Slančík, ale ani na dvakrát neprekonal senického brankára.

V druhom polčase sa opakoval scenár z úvodu prvej polovice zápasu. Seničania mali viac z hry, k vyloženým šanciam to ale neviedlo. Dukla bola neškodná a neohrozila výraznejšie brankára Záhorákov. V 75. minúte mohol dostať Senicu do vedenia Piroska, jeho hlavička ale išlo mimo bránu. S blížiacim sa koncom zápasu mali Seničania čoraz viac navrch, obrana Dukly však bola spoľahlivá a zo Záhoria si Banskobystričania odnášajú bod.