Banskobystrická Dukla síce dokázala zvíťaziť v úvodných dvoch jarných kolách, lenže pred dvoma týždňami si z bratislavských Pasienok priniesla dva inkasované góly i potrestaného Boroša. Zverencov Norberta Hrnčára čakal po reprezentačnej prestávke ďalší náročný duel na pôde tímu z prvej polovice tabuľky.

FK Senica – FK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:0)

Góly: 79. J. Diviš – 69. Turňa. ŽK: 76. Mráz – 37. Teixeira, 56. Turňa. ČK: 73. Teixeira (po druhej ŽK). Stretnutie v Senici sledovalo 1 250 divákov.

Zostava FK Senica: Švenger – Mráz, Pavlík, Kóňa, Blackburn, Brabec, Wijlaars, Kalabiška, Štepanovský (46. J. Diviš), Križko (74. Jirásek), Piroska.

FK Dukla Banská Bystrica - FK Senica, 6.10.2012Zostava FK Dukla: Belic – Adámik, Podstavek, Teixeira, Pančík, Turňa, Brašeň (90. Poljovka), Hlinka, Hučko (80. Savič), Peňaška (63. Slančík), Vrána.

Dukla mohla opäť ako outsider zápasu len prekvapiť, a to sa mohlo podariť už Jakubovi Brašeňovi v 5. minúte, lenže pred gólmanom Švengerom si s loptou neporadil ideálne. Presné nebolo ani jeho finále po centri Pančíka o desať minút neskôr. Hráči zo Štiavničiek ale pokračovali v tlaku, keď v dvadsiatej minúte po Peňaškovom centri mohol zakončovať Pančík. Ani ten však nedokázal dospieť k reálnemu ohrozeniu Švengerovej brány. Na opačnej strane tak mohli skúšať svoje šťastie domáci Brabec, obávaný Blackburn i Piroska, ale pozorný Belic nedopustil otvorenie skóre.

K otváraciemu gólu boli blízko domáci už v 51. minúte, keď Diviš takmer prekonal Belica, ktorému pohotovo pomáhal Adámik. Keď v 69. minúte Pančíkov center hlavou za Švengera umiestnil Turňa, zdalo sa, že taktika zverencov Norberta Hrnčára bude opäť žať úspech. Lenže skalopevnú obranu Dukly narušilo vylúčenie Dionatana Teixeiru po druhej žltej karte, čo Seničania ihneď využili. Zvýšili tlak a Diviš sa v 79. minúte z úniku dokázal presadiť. Aj keď boli hostia stlačení na vlastnú polovicu, niekoľko minút pred koncom sa v sľubnej šanci z protiútoku opäť ocitol aj aktívny Brašeň. No stredopoliar Dukly len nechal vyniknúť Švengerove schopnosti, a tak si Banskobystričania zo Záhoria prinášajú bod.

Najbližší zápas čaká Duklu už v utorok 2. apríla o 17.30 h, kedy červeno-bieli privítajú na Štiavničkách AS Trenčín.