Po zvládnutom zápase so Šaľou cestovali futbalisti Banskej Bystrice na dôležitý duel do Nitry. Domáci hráči sa držali v top šestke a na svojho dnešného súpera mali náskok troch bodov. Zverenci trénera Ľubomíra Faktora ale chceli pokračovať vo výbornej forme a spod Zoboru si odniesť všetky body.

FC Nitra vs. FK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:1)

Góly: 52. Balaj (11m) – 35. Válovčan. ŽK: 53. Balaj, 74. Ivančík – 11. Willwéber, 49. Pančík, 50. Snitka, 68. Handžič. Zápas sledovalo v Nitre 274 divákov.

Zostava FC Nitra: Stránský – Ďurek, Trapp, Fábry (46. Ngeyitala Lola), Balaj, Kotrík (83. Vodička), Ivančík, Valenta (71. Oravec), Križko, Dunda, Charizopulos

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Savič, Chupáč, Pantidos, Snitka, Kostadinov (90. Stankovič), Pančík, Handžič (81 Vila), Willwéber, Kurák (90. Poliaček), Válovčan

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica - FC Nitra - 19.09.2015 - Banska Bystrica

Domáci vstúpili do zápasu lepšie, keď už po dvanástich minútach mohli vyhrávať. Fábry sa postavil k priamemu kopu, ktorý po výbornom zásahu Boroša opečiatkoval žrď hosťujúcej brány. Nitrania mali viac z hry, čo potvrdil po centri Valentu hlavičkujúci Charizopulos, Boroš s námahou jeho pokus zlikvidoval. Približne v polovici prvej štyridsaťpäťminútovky sa spoza šestnástky opäť pripomenul Charizopulos, no jeho strela nemala gólové parametre. Vojaci naďalej bránili a čakali na svoju príležitosť. Tá prišla v 35. minúte. Kostadinov ideálnou prihrávkou našiel Válovčana, ktorý na dvakrát prekonal Stránskeho a poslal hostí do vedenia.

Nitrania vstúpili od začiatku druhého polčasu s cieľom duel čo najskôr vyrovnať. To sa im podarilo už po siedmich minútach, keď sa po faule Snitku z penalty presadil Filip Balaj. Dukla veľa šancí nemala, ale vždy, keď sa dostala k ohrozeniu Stránskeho brány, tak to smrdelo gólom. V 65. minúte mohol Kurák nakloniť misky váh na stranu Banskej Bystrice, jeho strela ale iba opečiatkovala spojnicu domácej svätyne. Tlak Nitry postupom času stúpal, z čoho pramenila šanca Ďureka. Ten sa po peknej kombinácii dostal až do pokutového územia, jeho strelu k žrdi ale Boroš bravúrne vyrazil. Domáci sa snažili s výsledkom ešte niečo spraviť, ale vďaka pozornej obrannej hre vojakov sa do gólovej šance nedostali. V Nitre sa tak po výsledku 1:1 body delili.

Ľubomír Faktor (tréner Dukly): „Začiatok zápasu sme nezachytili. Prvých pätnásť minút bol lepší súper. My sme chceli hrať niečo iné, avšak Nitra nám to nedovolila. Napriek tomu sme dali gól a po ňom mali aj ďalšie šance. Škoda, že sme ich nevyužili. Druhý polčas hrali domáci lepšie, hlavne na jeho začiatku. Nakopávali lopty a chceli vyrovnať. Prišla penalta, nuž ťažko veru povedať či bola alebo nebola oprávnená. Možno, ak by sme dali gól na 2:0, tak je po zápase. Nitrania cítili šancu, vsadili všetko na jednu kartu, takže sa bolo stále na čo pozerať. Myslím si, že diváci videli kvalitný druholigový zápas. Z hľadiska postupu do nadstavby sme dva body v Nitre stratili, takže v nasledujúcich dvoch zápasoch chceme bodovať naplno. Pred nami je náročný súper zo Serede, musíme sa najprv na neho dobre pripraviť.“

V nedeľu 20. marca privítajú zverenci trénera Ľubomíra Faktora na domácom trávniku Sereď. Začiatok zápasu je naplánovaný na 15.00 hod.