V druhom kole Slovnaft Cupu sa dostali k slovu aj mužstvá z najvyššej súťaže. Futbalisti Banskej Bystrice cestovali na sever Slovenska, kde ich čakal súper z IV. ligy skupiny Sever –  TJ Tatran Bytčica.

TJ Tatran Bytčica – FK Dukla Banská Bystrica 0:6 (0:2)

Góly: 6. Vajda, 17. a 65. Dolný (prvý 11m), 47. Šumský, 53. Balko, 55. Šovčík. Zápas sledovalo v Bytčici 700 divákov.

Zostava TJ Tatran Bytčica: Hanovec – Mojík (57. Mihalík), Repkovský (71. Lonc), Koštialik, Ťažký, Wtorek (59. Dietrich), Drahno, Hančin, Podhradský, Klimašovský, Matejka

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: BudinskýVajda, Banovič (46. Rejdovian), De Vito, Balko, Lipták, Ľupták (61. Peňaška), Šumský (52. Fajčík), Savič, Šovčík, Dolný

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica - Spartak Myjava - 26.07.2014 Banska BystricaZverenci trénera Norberta Hrnčára nastúpili na toto stretnutie v trocha pozmenenej zostave. Šancu dostali viacerí mladíci, ktorí vo Fortuna lige nenastupujú pravidelne (Budinský, Balko či Šovčík). Vstup do zápasu lepšie vyšiel hosťujúcemu favoritovi, keď už v 6. minúte otvoril skóre duelu Patrik Vajda. Aby toho nebolo málo, už o 10 minút neskôr nariadil hlavný rozhodca Michal Perašín pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Jozef Dolný a zvýšil náskok vojakov na 2:0. Tento stav vydržal až do konca prvého polčasu.

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica - FK Senica - 19.07.2014 Banska BystricaDruhá štyridsaťpäťminútovka priniesla gólové hody. Žiaľ pre domácich divákov sa do čierneho triafali iba hostia. Už po dvoch minútach druhej fázy skóroval Nicolas Šumský, čím poslal domáci Tatran definitívne do kolien. Ďalšie presné zásahy pridali ešte v 53. minúte Balko, v 55. útočník Marek Šovčík a dielo skazy dokonal v 65. minúte svojím druhým presným zásahom Jozef Dolný. Od tohto momentu sa duel iba dohrával. Góly nepadli už žiadne a tak Dukla s prehľadom postupuje do ďalšieho kola Slovnaft Cupu, keď si poradila s Bytčicou vysoko 6:0.

Ďalšie stretnutia Slovnaft Cupu sú na programe už zajtra (streda 13. august) o 16.30 h. Okrem iných sa do nich zapoja aj tímy z Banskobystrického regiónu. Mužstvo FK 34 Brusno – Ondrej čaká domáci súboj so Spartakom Trnava. Do Kremničky pricestuje ďalší klub z Fortuna ligy, konkrétne MFK Ružomberok. Futbalisti Rakytoviec odohrajú svoj zápas na ihrisku Liptovskej Štiavnice. Jupie Podlavice Badín privítajú na trávniku v Podlaviciach Javorník Makov až 20. augusta.