V kríze sa nachádzajúci futbalisti Banskej Bystrice cestovali na zápas 8. kola II. ligy skupiny západ do Svätého Jura. Zverenci trénera Faktora mali pred týmto zápasom na svojom konte iba tri body za tri remízy a krčili sa na 10. mieste. Ak chcela Dukla pomýšľať na záchranu, tak v tomto súboji potrebovala jednoznačne zvíťaziť.

ŠK Svätý Jur vs. FK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:0)

Góly: 74. Džoni, 90. Fuják. ŽK: Šufliarský, Bumbera – Jarabica, Chupáč. Zápas sledovalo vo Svätom Jure 283 divákov.

Zostava ŠK Svätý Jur: Hipp – Šimoník (75. Benes), Hulák, Doležaj (C), Šufliarský, Bumbera, Vika (59. Angelovič), Gašparovič, Kočiš-Kovaľ (68. Kemlage), Vlčech, Valachovič

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Maťašovský – Snitka, Chupáč, Jarabica, Savič (C), Daniel, Barišič, Bagi (30. Urgela), Fuják, Džoni (89. Valent), Vila (46. Gaško)

Martin_Dukla-12
Ivan Jakov Džoni svojim druhým gólom v sezóne naštartoval Duklu k premiérovej výhre

Domáci futbalisti po skvelom vstupe do súťaže sa dostali do akého si kŕča, keď prehrali posledné tri stretnutia. Práve na banskobystrickej Dukle sa chceli futbalisti Svätého Jura chytiť a prelomiť negatívnu sériu, no rovnaké plány mali aj zverenci trénera Faktora. Úvodný polčas akoby odrážal súčasnú formu obidvoch tímov. Šancí bolo na obdivoch stranách ako maku a obidvaja brankári si tak skôr užívali slnečné lúče ako strelecké pokusy. Taktický zápas pokračoval aj v druhej štyridsaťpäťminútovke. V nej sa už ale obidve mužstvá osmelili a zamestnali aj brankárov. Bezgólové skóre mohli zlomiť domáci, keď mali dve dobré príležitosti na strelenie gólu. S nimi si ale brankár Dukly Maťašovský podaril. Tempo stretnutia postupom času aj kvôli vysokej teplote opadalo. V 74. minúte sa prítomní diváci dočkali prvého gólu stretnutia. Na ich smolu ho však strelil hosťujúci Džoni, ktorý po prihrávke Urgelu prepálil Hippa. Svätý Jur sa snažil v závere ešte vyrovnal, no stroskotával na dobrej obrannej práci Banskobystričanov. Tí spečatili skóre zápasu v 90. minúte. Pri tlaku zabudli domáci obrancovia na Fujáka a ten v samostatnom nájazde nedal šancu brankárovi Hippovi. Svätý Jur ešte mohol následne po inkasovanom góle skóre kozmeticky upraviť. Domáci dostali v samom závere výhodu pokutového kopu. Kapitána Petra Doležaja ale perfektne vychytal Maťašovský a Dukla si tak po výsledku 2:0 odváža zo Svätého Jura všetky body.

Povedali po zápase:

Ľubomír Faktor (tréner B. Bystrice): „V prvom polčase sa hral medzišestnástkový futbal, chýbali šance, nebolo čo hodnotiť. V druhom pokračoval sotva priemerný druholigový futbal, i keď z našej strany nastalo zlepšenie, vyrobili sme dve hrubé chyby a mohli sme po nich pykať. Súper posledných dvadsať minút odišiel kondične a my sme po zmenách v zostave dokázali zlepšiť hru a dať aj dva góly. Nebol to však výkon, s ktorým by som mohol byť spokojný. Musíme ešte veľa pracovať na zlepšení.“

Vladimír Fuják (hráč B. Bystrice a autor gólu): „Prvý polčas sme hrali pasívne, bolo to z našej strany slabé. Cez prestávku tréner na nás nakričal a nastalo zlepšenie. Mali sme šance a dali sme dva góly. Konečne sme tak po siedmich kolách vyhrali. Nemôžeme sa však s týmto výsledkom a víťazstvom uspokojiť. Máme ešte čo robiť aby sme sa zlepšili a bodovali naplno aj v ďalších zápasoch.“

O ďalšie body zabojujú vojaci v sobotu 17. septembra na domácom trávniku proti Šamorínu. Úvodný výkop je stanovený na 15.30 hod.