Hráči banskobystrickej Dukly mysliac už aj na utorňajšiu domácu odvetu štvrťfinále Slovnaft Cupu proti Trnave, cestovali na zápas 14. kola Corgoň ligy s víťaznými ambíciami. Nasvedčoval tomu hneď aj úvod stretnutia. V piatej minúte posunuli Bystričania zo zadu na Uškoviča, a ten potvrdil, že v poslednom období opäť našiel stratenú streleckú mladosť – 0:1. Uškovič sa tak presadil už v troch zápasoch v rade. Po góle sa v prvom dejstve červeno-bieli viac neukázali a loptu mali na kopačkách častejšie domáci futbalisti. Tí si nedokázali vypracovať výraznejšiu šancu a najmä preto sa už stav do polčasovej prestávky nezmenil.

Košičania v druhom polčase diktovali tempo, ktorému Dukla nestíhala.

Zatiaľ čo úvod prvej časti hry patril hosťom, začiatok tej druhej už domácim zverencom Ladislava Šimča. V 49. minúte si na Belica nabehol Viazanko, s ktorým si gólman Dukly síce poradil, ale následne musel byť skúsený strážca banskobystrickej svätyne ošetrený. Už v 55. minúte však kapituloval, keď po rohovom kope domácich nemal po Djokovičovej hlavičke žiadnu šancu. Už o tri minúty mohol hľadieť za svoj chrbát opäť, keby po zhustenej situácii v šestnástke Škutka nenapálil len do Poljovku. Dukla potom vystriedala hneď dvojnásobne, ale želanú zmenu hry to neprinieslo. Aj keď sa po ďalšej Bažíkovej prihrávke mohol v 67. minúte presadiť kanonier Jakubko, jeho zakončenie však bolo neškodné. Naopak v 70. minúte prišla štandardná situácia Košíc, z ktorej Čonkovu razantnú strelu Belic vyrazil, lenže priamo na Pačindu a na jeho strelu už nedokázal zareagovať – 2:1. V obrane Dukly to začalo výrazne horieť, keď napríklad v 79. minúte trestuhodne pochybil Poljovka a Viazanka musel zastavovať až dobiehajúci Gyömbér. Nebolo to však nič platné, pretože po údajnom faule na Jurča, ktorý sa zvalil po na prvý pohľad čistom zákroku jedného z obrancov Dukly, bola nariadená penalta, s ktorou si v 84. minúte poradil Pačinda. Východniari výsledok bez problémov ustrážili a Dukla sa vracia pod Urpínnielen bez bodu, ale aj s poriadnou fackou pred pohárovou odvetou.

MFK Košice – FK Dukla Banská Bystrica 3:1 (0:1)

Góly: 55. Djokovič, 70. Pačinda a 84. Pačinda (z 11 m) – 5. Uškovič; ŽK: Karaš, Pačinda – Savič, Poljovka; Stretnutie sledovalo 620 divákov.

Zostava MFK Košice: Tofiloski – Tóth, Djokovič (67. Jurčo), Kavka, Čonka, Šinglár, Pačinda, Diaby, Karaš, Viazanko, Škutka (68. Isola).

Zostava FK Dukla: Belic – Ľupták, Poljovka, Gyömbér, Savič, Prekop (61. Pančík), Považanec (61. Hučko), Bažík, Rejdovian, Jakubko, Uškovič (75. Johancsik).