Dukla Banská Bystrica dokázala zvíťaziť na pôde Trnavy. Banskobystričania boli takmer celý zápas lepším tímom a v závere duelu svoju dominanciu potvrdili aj dvoma gólmi. Spartak prišiel počas merania síl s Duklou o troch zranených hráčov, čím sa narušila celá koncepcia jeho hry.

FC Spartak Trnava – FK Dukla Banská Bystrica  0:2 (0:0)

Góly: 82. Uškovič, 90+ Pančík
Žlté karty: Čarnota, Mikovič – Brašeň

Zostavy:
FC Spartak Trnava
: Raška – Wellington, Procházka, Machovec, Čarnota, Gross, Kone (57. Bernáth, 63. Mikovič), Diallo, Bicák (28. Ciprys), Kaščák
FK Dukla Banská Bystrica: Pindroch – Hučko, Poljovka, Johancsik (75. Brašeň), Považanec (89. Faško), Pečovský, Pančík, Turňa, Slančík(80. Uškovič), Kupčík, Hlinka

Tri kolá pred koncom súťaže narazila Dukla na svojho tabuľkového suseda z Trnavy. V prípade víťazstva mohla znížiť bodové manko na rozdiel troch bodov a zvýšiť tak šancu dostať sa na 4. priečku v tabuľke.

Už v 1. minúte si Banskobystričania vytvorili šancu zásluhou Johancsika, ktorý sa predral za obranu domácich, na brankára Rašku vyslal nevýraznú strelu. Trnava odpovedala v 3. minúte, keď aktívny Čarnota strieľal iba mimo brány. Obidva tímy trápila nepresnosť vo finálnych fázach akcií, čo bolo spôsobené aj mokrým terénom a hustým dažďom. V 27. minúte domáci Wellington pekne vysunul Koneho, kľučkou sa zbavil obrancu, no mieril iba vedľa. Vzápätí kontrovala Dukla strelou po zemi, brankárovi nenarobila veľké problémy. Veľmi sa nezapotil, ani po strele z 20 metrov, ktorá smerovala do stredu brány. S pribúdajúcim časom boli Banskobystričania aktívnejší než ich súper. Veľkú šancu mali v 32. minúte po rohovom kope, keď po sérii prihrávok posielal Pečovský prízemný center do malého vápna, kde boli neobsadení až dvaja jeho spoluhráči. Tí sa ale nedokázali zmocniť lopty. O 7 minút neskôr sa na ľavej strane pekne uvoľnil Slančík, pred bránou úplne voľný Johancsik asi z dvoch krokov trafil iba do Raškovej ruky a lopta sa zastavila na bránkovej čiare. Do šatní tak mužstvá odchádzali za nerozhodného stavu 0:0.

Úvod 2. polčasu, ale v podstate aj celý jeho priebeh, patril Dukle. Už v 46. minúte dostal presnú prihrávku medzi dvoch obrancov Slančík, jeho strela tesne minula bránu. Trnava pohrozila v 50. minúte, keď Pindroch podbehol center z pravej strany a obranca hostí si loptu takmer zrazil do vlastnej siete. O 6. minút neskôr sa prezentoval prudkou strelou z diaľky Pečovský, brankár vyrazil iba pred seba a následne Johancsik nedokázal loptu dopraviť do siete. Trnavčania už v 63. minúte vyčerpali všetky striedania, keď sa im postupne zranili Bicák, Kone a striedajúci Bernáth, ktorý pobudol na ihrisku iba 6 minút. Aj táto skutočnosť sa odrazila na hre domácich. V 66. minúte vykopával od vlastnej brány Pindroch a Johancsik mohol využiť zaváhanie Dialla. Sám na brankára ale nepochodil. Hra sa otvorila, útok striedal protiútok, ale obrana Dukly dnes pracovala naozaj poctivo. V 77. minúte na pravej strane predviedol peknú individuálnu akciu Turňa, obrancovi domácich nasadil jasličky, no jeho center v šestnástke nikoho nenašiel. V 82. minúte prišiel protiútok troch Banskobystričanov a striedajúci Uškovič už po dvoch minútach na ihrisku konečne napol sieť domácej brány. Trnava si už nevypracovala vážnejšiu príležitosť na skórovanie. Tlačili sa dopredu, no zabúdali na obranné povinnosti, a tak Dukla predviedla niekoľko protiútokov. Jej hráčom sa podarilo streliť gól ešte raz. V 1. minúte nadstaveného času prišla chybná rozohrávka Trnavy, pred bránou sa ocitla trojica Banskobystričanov, Uškovič pätičkou posunul Pančíkovi a ten sa do odkrytej brány nemohol netrafiť. Po dobrom výkone si tak Banská Bystrica zaslúžene odnáša z Trnavy všetky tri body.