Dukla Banská Bystrica v ére samostatnej súťaže ešte v Ružomberku nikdy nevyhrala. V rámci 33. kola sa chceli Banskobystričania pokúsiť o prerušenie čiernej série.

MFK Ružomberok – FK Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)

Góly: 45. Masaryk, 90.+ Almaský, ŽK: 61. Lásik, 82. Skalák – 59. Laksík, 85. Turňa, rozhodovali: Trutz – Chládek, Žákech, 591 divákov

Zostavy:
Ružomberok: L. Hrdlička – P. Maslo, Kostelný, Greššák, M. Jurkemik – J. Vavrík (6. Ivan Kotora, 73. Almaský) – Skalák, Ďubek, Serečin (85. M. Nagy), Lásik – Masaryk

Banská Bystrica: Budinský – Ľupták, Poljovka, Gyömbér, Savič (46. Turňa) – Brašeň, Marek Hlinka, Považanec, T. Hučko – Laksík (71. Kupčík), Matúš (46. Augustín)

Viac ako futbalom žije Slovensko hokejovými majstrovstvami a to sa odrazilo aj na návšteve pod Liptovom. Na duel domácich s Duklou bolo zvedavých 591 divákov, čo bola najnižšia návšteva v Ružomberku celej sezóny. Tí, ktorí neprišli, však ľutovať nemuseli. Na biednom trávniku sa hral od úvodu futbal s kopou nepresností a ani jedno mužstvo si nevedelo vypracovať súvislejší tlak či šancu. Po 15. minútach poslal prvú strelu na bránu Masaryk, ale trafil iba bočnú sieť. Následne sa nepresadil  ani Ďubek. Dukla ohrozila prvou vážnejšou strelou domácu bránu až v 29. minúte, keď šťastie skúšal Laksík. V 33. minúte iba tesne minul banskobystrickú bránu Serečin. Na druhe strane míňal brvno Ľupták. Udrelo v 44. minúte, z hranice šestnástky dobre trafil najlepší strelec ligy Masaryk a prekonal Budínskeho v bráne Dukly.

V druhom polčase pokračovali obe mužstvá v nudnom futbale. V 54. minúte mohol ísť sám na bránu Laksík, ale domáci brankár bol pri lopte skôr a zneškodnil jeho snahu. Následne sa previedla skupina banskobystrických fanúšikov, ktorí odpálili pyrotechniku a pri snahe domácich usporiadateľov o vykázanie vinníkov došlo k niekoľkým potýčkam. Sektor hostí ostal po tomto incidente prázdny, čo bola škoda, lebo oba fankluby sa starali počas celého zápasu o dobrú atmosféru na štadióne. Dukla trochu zvýšila aktivitu a častejšie sa dostávala na polovicu Ružomberka, ale jej pokusy, ako napr. Kupčíkov zo 73. minúty, míňali bránu. V 78. minúte mohol vyrovnať Hučko, ale z blízka prekopol bránu. Záver zápasu vyrovnávajúci gól nepriniesol, naopak na 2:0 ešte zvýšil Almaský. Dukla tak nevyhrala už 23 zápas v rade na ihrisku Ružomberka.

1.4.2007, 4. kolo – nadstavba – 2:0
Slovenský pohár: Dukla nastúpila proti Ružomberku “B”, štvrťfinále, 4.4.2007 – 2:1