Posledné kolo II. ligy prinieslo priamy súboj o 1. miesto a postup do baráže medzi domácou Dubnicou nad Váhom a banskobystrickou Duklou. Zápas priniesol šance na oboch stranách, no domáci boli v zápase efektívnejší, dokázali potrestať chyby hostí a zaslúžene vyhrali.

Prvý polčas patril viac domácim, aj keď prvú nebezpečnú situáciu v zápase si v 15. minúte vypracovali hostia. Róbert Polievka sa skvele uvoľnil na ľavej strane šestnástky, ale jeho prihrávka pred bránu preletela pokutovým územím bez toho, aby ju niekto z hostí doklepol do siete. Následne prevzala iniciatívu Dubnica. V 21. minúte naviedol loptu pred pokutové územie Janček, vymenil si loptu s Čuríkom, no vo veľkej šanci tesne minul bližšiu žrď Nôtovej brány. Krátko na to poslal Dávidík centrovanú loptu do šestnástky, kde zakončujúci Vaculík nastrelil brániaceho hráča Dukly.

Po následnom rohovom kope sa lopta odrazila pred pokutové územie k voľnému Vaculíkovi, ktorý trafil ruku Savića a hlavný rozhodca Ivan Kružliak nariadil pokutový kop pred Dubnicu. Ten premenil strelou do ľavého dolného rohu stopér Štefánek, aj keď brankár Dukly Nôta vystihol smer strely. Bystričania po tomto góle zvýšili aktivitu a snažili sa o vyrovnanie. V 33. minúte centroval Polievka z ľavej strany na vzdialenejšiu žrď, kam si nabehol Migaľa, ktorého nádejnú hlavičku zneškodnil skvelým zákrokom Digaňa. Záver prvého polčasu patril domácim, ktorým sa po Čuríkovom centri z pravej strany a následnej gólovej hlavičke voľného Kuzmu podarilo zvýšiť na 2:0.

Hráči Dukly sa snažili od úvodu druhého polčasu zvrátiť výsledok, no vlastnou chybou v obranných radoch ponúkli domácim tretí gól, keď sa lopty zhostil Čurík a strelou po zemi prekonal Nôtu. V nasledujúcich minútach si Bystričania vypracovali viacero sľubných príležitostí. V 64. minúte trafil Polievka po spätnej prihrávke od Staršieho len brankára domácich a v 71. minúte sa zas medzi tri žrde nezmestila nádejná strela z diaľky od Dolného. Štvrťhodinu pred koncom stretnutia chybovala obrana domácich a Vujošević sa ocitol sám pred brankárom Digaňom, ale obrovskú šancu nepremenil.

Bývalý zakončovateľ Dubnice sa nepresadil ani z blízkosti bližšej žrdi po zblokovanej prihrávke Migaľu z pravej strany pokutového územia a o slovo sa tak opäť prihlásili Dubničania. Tým sa podarilo využiť ďalšie zaváhanie v obrane Dukly, ktorá zle rozohrala a ponúknutú možnosť využil striedajúci Janco. Dukle sa v závere podarilo streliť aspoň čestný gól po Dolného tečovanej strele z priameho kopu, ale nič to nezmenilo na tom, že Dukle rozhodujúci zápas nevyšiel a sezóna sa pre ňu skončila.

O postup do Fortuna ligy – 5. kolo

FK Dubnica nad Váhom – MFK Dukla Banská Bystrica 4:1: (2:0)

Góly: 26. Štefánek, 45. Kuzma, 55. Čurík, 84. Janco – 90. Dolný. ŽK: 28. Pleva, 58. Vaculík, 72. Bilovský, 80. Kuzma, 90. Švec – 29. Nosko, 49. Vajda, 72. Migaľa.

Zostava FK Dubnica nad Váhom: Digaňa – Čuřík, Dávidík (78. Janco), Jakúbek, Janček (82. Lévai), Kuzma, Pleva(C) (62. , Štefánek, Švec, Václav, Vaculík.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Nôta – Kupčík (46. , Laksík (62. Dolný), Migaľa, Nosko, Polievka, Prikryl, Savić (46. Vajda), Starší, Tóth (62. Vaščák), Willwéber.