Hráč, ktorého fanúšikovia milovali aj nenávideli pre jeho kolísavú výkonnosť, prestupuje do Ružomberka.

Bývalí spoluhráči Uškovič a Kuzma hrali vlani proti sebe. Na jar mohli opäť hrať v drese Dukly bok po boku, ale tento scenár sa už nezrealizuje.

Rodený Prešovčan futbalovo vyrastal v Prievidzi, no najvýraznejšou položkou jeho futbalového životopisu je práve štvorročné pôsobenie v Dukle Banská Bystrica, ktoré sa v týchto dňoch končí. Pod Urpín prišiel v decembri 2007 a najlepší strelec jesennej časti druhej ligy sa v červeno-bielom drese presadil na jar 4-krát. V nasledujúcej sezóne to bol dvojnásobok gólových zápisov v najvyššej súťaži, o rok na to si pripísal už len sedem presných zásahov a v minulej sezóne štyri góly. Tento počet, plus jeden pohárový má zatiaľ tento útočník na konte aj v aktuálnej sezóne. Len pred pár dňami sa vrátil z neúspešnej skúšky od Baltského mora, kde ho skúšal druholigový tím Arka Gdynia.

„S klubom MFK Ružomberok sme sa korektne dohodli na prestupe Dušana Uškoviča. Veríme, že zmena prostredia mu bude vyhovovať a želáme mu, aby sa mu v novom klube darilo,“ povedal na margo prestupu pre fkdukla.sk generálny riaditeľ Dukly Tomáš Geist.

Odchod Uškoviča v tejto chvíli vyvažujú príchody Mareka Kuzmu a Radoslava Augustína na jarné hosťovanie z bratislavského Slovana. Ďalšie posily Dukly, napriek skúškam viacerých obrancov, zatiaľ nie sú známe.