chrien plzenStále len 18-ročný Banskobystričan a futbalový reprezentant Slovenska Martin Chrien, sa od júla stane hráčom, v posledných rokoch najúspešnejšieho českého klubu, Viktorie Plzeň.

Ofenzívny stredopoliar Chrien tak ide v šľapajách ďalšieho odchovanca Dukly Michala Ďuriša. Ten je v Plzni od roku 2010. “Veľmi nás teší, že sme po prestupe Michala Ďuriša, opätovne oživili spoluprácu s Plzňou,” uviedol na margo prestupu pre oficiálny klubový portál generálny riaditeľ Dukly Tomáš Geist.

Chrien absolvoval svoj prvý štart pri A mužstve Dukly ešte v decembri 2012. Celkom si dosiaľ pripísal 27 ligových štartov. V aktuálnej sezóne sa v Corgoň lige štyrikrát gólovo presadil. Napriek mladému veku sa už častejšie ako so slovenskou 19-tkou pripravuje s reprezentáciou do 21-rokov.

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica - FC Nitra, 03.05.2014, Banska Bystrica“Teším sa z tohoto prestupu. Som vďačný Dukle za túto možnosť ako aj za možnosť hrať najvyššiu slovenskú súťaž. Urobím všetko preto, aby som herne napredoval a nesklamal,” uviedol pre fkdukla.sk  Martin Chrien.

Dukle sa tak v posledných rokoch darí vychovávať tunajších futbalistov pre popredné zahraničné kluby. Okrem Ďuriša bol najvýraznejším prestup Norberta Gyömbéra do talianskej Catanie či prestup Mareka Hlinku do Dukly Praha.

Okrem útočníka Michala Ďuriša v Plzni pôsobia aj ďalší Slováci. Brankár Matúš Kozáčik, obranca Marián Čišovský, záložník Patrik Hrošovský a útočník Marek Bakoš.