Banskobystrickí futbalisti cestovali na stretnutie ôsmeho kola Šale s tým, že by rada nadviazala na prvý bodový zisk , ktorý zaznamenala na Štiavničkách v sobotu proti B tímu Trnavy. Šaľa sa nachádzala pred týmto súbojom na treťom mieste a svoju silu demonštrovala na ihrisku už od úvodných minút.

FK Slovan Duslo Šaľa – FK Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:0)

Góly: 43. Gešnábel, 57. Hambalek – 60. Garagić. ŽK: 53. Cisár, 88. Valachovič – 19. Willwéber, 33. Had. Zápas v Šali sledovalo 650 divákov.

Zostava Šale: Kolmokov – Guemache, Cisár, Sedlák, Hambalek, Kastelovič, Remeň, Valachovič, Medyes (83. Ďatko), Gešnábel (75. Kochan), Janco (64. Krčík).

Zostava FK Dukla: Maťašovský – Rejdovian, Snitka, Kostadinov, Garagić (68. Vila), Gaško, Pančík, Had, Willwéber (81. Zázrivec), Savič.

FK Dukla - Spartak Trnava B futbal, 12.9.2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Sviatočný deň využili v Šali na športový Family day na tamojšom futbalovom štadióne, kde samotnému zápasu DOXXbet ligy predchádzal žiacky predzápas, ale aj ďalšie sprievodné podujatia. V samotnom zápase bola Šaľa aktívnejšia smerom dopredu, prezentovala sa nátlakovou hrou, z ktorej plynuli chyby v zadných radoch Dukly. Jedna taká nastala už v desiatej minúte, keď si gólman Maťašovský nerozumel s Erikom Gaškom, no napokon červeno-bieli zažehnali nebezpečenstvo odkopom. Následne prišli chvíle nášho tímu, Dejan Peševski v samostatnom úniku zvolil prelobovanie brankára Kolmokova, ale ten prečítal jeho úmysel a vyrazil na rohový kop. Už o päť minút neskôr to skúšal Kostadinov a aj z jeho strelou smerujúcou pod brvno si Kolmokov poradil. V závere polčasu, keď plynula 40. minúta, zahrával Pančík spolu so Savičom priamy kop. Savič nakoniec vyslal prízemný center pred bránu, kde číhal Haris Garagič. Ten nanešťastie pre Duklu netrafil loptu pred odkrytou bránou. Už o tri minúty sa potvrdilo staré známe nedáš, dostaneš. Nastali zmätky pred banskobystrickou svätyňou po nedôraze stopérov Dukly. Tie zužitkoval poľahky na otvárací gól Róbert Gešnábel, keď sa najlepšie zorientoval a strelou po zemi nedal Maťašovskému šancu.

Od úvodu druhého polčasu bolo tempo hry pomerne vysoké, tak ako aj snaha oboch tímov. Domáci hráči si vytvárali nátlakovou hrou množstvo štandardných situácií. Po jednej z nich, konkrétne z rohového kopu, sa presadil nikým nekrytý Michal Hambalek. Bystrická obrana bola v kľúčových situáciách nepozorná a nechávala súperom veľa priestoru a z toho plynul aj tento gól z 57. minúty na 2:0. Bystričania sa ale nevzdávali a ešte viac zvýšili útočnú snahu. Saša Savič to zobral na seba, na hranici pravidiel tiesnený protihráčom, sa predral až do pokutového územia a tam už bol zastavený nedovolene. Nariadenú penaltu presne po hodine hry zobral na svoje kopačky Garagič, loptu poslal do pravej strany, Kolmokova do ľavej a bolo znížené na 1:2 z pohľadu zverencov Ľubomíra Faktora. Vzápätí mohlo byť dokonca vyrovnané, sám pred brankárom sa ocitol Peševski, no nepochopiteľne v tutovke nezakončoval, keď hľadal svojho spoluhráča. Postupne Dukla otvárala hru, čím sa vytvoril priestor pre FK Slovan Duslo na protiútoky. Po jednej z príležitostí, keď ostal opäť nestrážený domáci hráč pred Maťašovským, zvonila tyč. Na druhej strane sa k strele po centri dostal Garagič, ale vo veľkej šanci prekopol. Posledná štvrťhodina hry patrila vojakom, ktorý zavreli súpera na jeho polovici ihriska. Ústrednou postavou bol Kostadinov, ktorý svojou kreativitou vytváral spoluhráčom šance. V jednej z nich, ktorá bola poslednou veľkou, opäť neuspel Peševski, keď zblízka netrafil priestor troch žrdí. Dukla si vytvorila dostatok veľkých možností, ktoré však nevedela pretaviť do gólovej podoby. Ďalšou príčinou siedmej prehry v sezóne sú hrúbky v zadných radoch, na ktoré Dukla doplatila aj v utorok.

Už v sobotu 19. septembra o 15.30 h na Štiavničkách privíta atraktívneho súpera z Nitry.