Papierové predpoklady, že Dukla to nebude mať na východe Slovenska jednoduché, sa naplnili. Rozhodnúť museli penalty a v nich sa stal hrdinom netradičný strelec.

MFK Zemplín Michalovce – FK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:1), 3:4 po penaltovom rozstrele

Góly: 26. Škvarka – 19. Ľupták, rozhodujúci p.k. Belic
ŽK: 36. Bažík, 39. Jakubko, 61. Turňa, 75. Chupáč – 56. Krmpotič, 73. Waseem

Zostavy:
MFK Zemplín Michalovce:
P. Le Giang – Waseem, Hottek, L. Hruška, A. Ceesay – Škvarka, Krmpotič, Kovaľ (80. Faleiro), Jakubčo (64. Zonzon), D. Kunca – Hesek (75. Kokočák).
FK Dukla Banská Bystrica: Belic – M. Turňa, Kupčík, Chupáč, Savič – Považanec (46. Johancsik), Prekop (76. Uškovič), Bažík (58. Hlinka), B. Ľupták – M. Pančík, Jakubko

Len v utorok sa bývalý útočník Dukly Andrej Hesek upísal Michalovciam, aby ešte popoludní nastúpil v zápase proti celku, v ktorom ešte v uplynulej sezóne pôsobil.  A práve on spolu s mladým stredopoliarom Škvarkom najviac ohrozoval Belica v bráne hostí. Toho však hneď v prvej minúte preveril iný stredopoliar Petrželovho celku – Juhoafričan Isaacs Waseem. Lenže mladíci Dukly ukazovali, že majú svoju kvalitu a konkrétne Branislav Ľupták v 9. minúte opečiatkoval žrď Le Giangovej brány. Na tú namieril aj v 19. minúte, ale tentoraz  do jej vnútornej strany a gólman domácich bol bezmocný – 0:1. Hostia sa dlho z vedenia netešili, keď aktívny Waseem v 26. minúte našiel Škvarku a ten nadelil skúsenému brankárovi Dukly neobľúbené jasle.  V nadstavenom čase prvého polčasu ešte mohol kontrovať Pančík, lenže jeho strele chýbali milimetre.

Úvod druhého polčasu patril domácemu celku. Obrana Dukly mala plné ruky práce, pričom s pribúdajúcim časom znervóznela hra oboch celkov. Tu sa prejavili väčšie skúsenosti Dukly, ktorá si postupne dokázala vytvárať šance. Chýbalo však povestné šťastie, a tak všetci šance končili na Le Giangovi. Keď v závere vychytal aj príležitosť Hlinku a viackrát si poradil aj s kanonierom Jakubkom. Ten sa v nadstavenom čase dostal do takmer stopercentnej šance a zápas zákonite dospel k penaltovému rozstrelu.

Jedenástky patrili z pohľadu Banskobystričanov jednému mužovi. Brankár Tomáš Belic si najskôr poradil s dvoma pokusmi domácich, keď vychytal  Faleira i Krmpotiča. Následne po úspešných pokusoch Uškoviča, Hlinku, Jakubka a neúspešnej Pančíkovej strele si gólman Dukly postavil loptu na biely bod a úspešnou strelou ju dostal za Le Giangov chrbát. Keďže za domácich sa presadilo len trio Hruška, Hottek a Kokočák – Dukla na penalty zvíťazila 3:4 a za posledné roky išlo už o tretiu postupovú výhru červeno-bielych na východe.